Skip to main content


Skąd się biorą śmieci w lesie?

| MP | Moim zdaniem

Nadchodzi mobilizacja i chęć urzeczenia Dnia Ziemie, najczęściej zbieramy śmieci w lesie, parku – tylko skąd są te śmieci?

Przemieszczając się po różnych miejscach bardzo często widzimy porzucone butelki, papiery. Trudno znaleźć jakieś miejsce, nawet głęboko w lesie, aby nie napotkać śmieci. Skąd się biorą te śmieci? Kto je tam przynosi? Próbkę umiejętności w robieniu „porządków” w samochodzie udało się zarejestrować w lesie niedaleko Rożnowa. Młody człowiek wjechał sobie na do lasu, łamiąc zakaz wjazdu i pozostawił po sobie świadectwo swojej obecności - kupę śmieci.

Kto to teraz posprząta?

Miejsce pokazane na filmie znane jest jako miejsce samochodowych schadzek, często można tam znaleźć wyrzucone chusteczki czy zużyte prezerwatywy, butelki, puszki. Takich miejsc w lasach jest sporo, niestety.

Zbliża się Dzień Ziemi, szkoły, sołectwa, stowarzyszenia organizują sprzątanie – dlaczego nasze dzieci mają sprzątać śmieci po osobach, które specjalnie je tam wyrzucają? Gdzie jako społeczeństwo robimy coś źle, że śmiecenie jest akceptowalne co najmniej przez część społeczeństwa?

 

 

Ogromna tragedia jaka wydażyła się w Poznaniu, gdzie 71-letni mężczyzna zabił 5-cio letniego chłopca, cały czas wywołuje ogromne emocje. Wstrząśnięta mieszkanka Poznania opowiada o nożowniku. W swojej wypowiedzi poznanianka porusza dwie bardzo ważne kwestie.
Według zapowiedzi od poniedziałku ma być przywrócona komunikacja na wyremontowanym moście nad rzeką Wartą. Czy  skończą się korki? NIE!
Odpalanie fajerwerków na powitanie Nowego Roku stało się już tradycją, jednak coraz bardziej traci ona społeczne przyzwolenie. Co o tym mówi polskie prawo?
Wybory prezydenckie w 2010 roku według danych PKW kosztowały budżet państwa około 121 mln złotych. Ile wyniosą tegoroczne, również składające się z dwóch tur, aż strach pomyśleć. Przy stosunkowo niewielkich uprawnieniach prezydenta, uważam że metoda wyboru głowy państwa, w którą angażowani są wsz...
W okresie Świąt Wielkanocnych zwyczajowo zamknięte są wszystkie obiekty sportowe i kulturalne, czy waszym zdanie ORLIKI powinny być również zamknięte w czasie Świąt?
19 jam grobowych, 86 ofiar -taki jest bilans wrześniowego etapu prac na terenie więziennego ogrodu Urzędu Bezpieczeństwa w Białymstoku. Wśród szczątków odnaleziono ciała mężczyzn, kobiet, a nawet niemowląt. Takich miejsc kaźni Polaków są w Polsce tysiące.
"Śmierć Wrogom Ojczyzny takie hasło rzucił, lecz z tułaczej poniewierki, do matki nie wrócił, Ojczyźnie oddał całe swoje serce, dla niej spędził swoje młode lata w tułaczej poniewierce..."