Wydarzenia kulturalne i rozrywkowe

Artyści stąd

  • T.Rojna

marcin

Niedziela 26 kwietnia obfitowała w wydarzenia kulturalne i bezsprzecznie związane z kulturą. O godzinie 16.45 rozpoczęła się niecodzienna uroczystość.

FOTOCOOLTURA 2016

  • T.Rojna

fotocooltura1

 

Ogólnopolski Festiwal FotoCooltura na stałe wpisał się w kalendarz imprez Obornickiego Ośrodka Kultury. Czwarta edycja tego wielowymiarowego spotkania, poświęconego fotografii oraz ludziom związanym z tym gatunkiem sztuki odbyła się 4 czerwca w salach OOK oraz w przyległym parku.

Jesteśmy Stąd - 2016

  • T.Rojna

qb koncert

 

„Jesteśmy Stąd” to motto dorocznego koncertu którego organizatorem jest Obornicki Ośrodek Kultury a pomysłodawcą znany obornicki muzyk i kabareciarz Marcin Samolczyk. Tegoroczna już piąta edycja koncertu zgodnie z założeniami zgromadziła muzyków pochodzących z Obornik lub związanych działalnością artystyczną z naszym miastem.

Artyści nie chodzą w piżamach!

  • K.Zarówna

Fotocooltura 6266 m

Słowa Tadeusza Rollke z filmu „Dziennik z podróży” utkwiły mi w pamięci. Nie dlatego, że zastanawiałam się nad tym czy artyści rzeczywiście nie chodzą w piżamach, ale dlatego, że byłam pewna, że chodzą i to w tych zwyczajnych, a może jeszcze w schodzonych kapciach siedząc na tarasie pijąc kawę i paląc papierosa nie myśląc wcale o tym, że są wielkimi gwiazdami.