e Leśnik

Uwaga, Nadleśnictwo Wronki poszukuje podpalacza, wyznaczono nagrodę!

  • N-ctwo Wronki, eoborniki.pl

Katastrofalna susza to ogromne zagrożenie dla lasów. Ściółka leśna ma 6-7% wilgotności i są to najniższe możliwe warunki jakie mogą w ogóle wystąpić. Pożar w takich okolicznościach rozprzestrzenia się bardzo szybko i zagraża nie tylko obszarom leśnym, ale zdrowiu i życiu ludzi oraz wszelkim zabudowaniom i mieniu znajdującym się w pobliżu.

Las w skowronkach

  • Anna Walter

Zaczęło się! Przy budowanym rondzie w Obornikach i blisko trasy nr 11 w okolicy Parkowa, na tle drzew, jakby spod ziemi wyrosły dwie duże reklamy wielkoformatowe. Jaskrawy, pomarańczowy kolor przyciąga wzrok. I ten napis: LAS W SKOWRONKACH. Wiele osób pyta, ale o co chodzi?

Leśnicy apelują o ostrożność!

  • MP

W całej Polsce utrzymuje się trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarami w lasach. Instytut Badawczy Leśnictwa wydał ostrzeżenie, obowiązujące od piątku 19 kwietnia do poniedziałku 22 kwietnia. Leśnicy apelują o zachowanie wzmożonej ostrożności w lasach.

Jutro pierwszy dzień wiosny

  • MP

W poszukiwaniu wiosny najlepiej wybrać się do lasu, tam na pewno można znaleźć, usłyszeć i poczuć wiosnę. To wszystko można poczuć w lesie, ogromna radość z rodzącej się życia przyrody … i radość z tego wszystkiego mija bardzo szybko na widok porzuconych w lesie śmieci.