ECO newsy

Wzrost świadomości ekologicznej, a skup złomu w Polsce

  • Artykuł sponsorowany

Skup metali najczęściej kojarzy się nam z dużymi złomowiskami starych aut i maszyn. Okazuje się jednak, że metale nietypowe, w tym metale szlachetne, takie jak, platyna czy metale powszechnie używane w elektronice i w przetwórstwie chemicznym, przede wszystkim wolfram i pallad, także są często skupowane i odzyskiwane.

Hydraty metanu – energetyczna szansa czy zagrożenie?

  • tekst sposnorowany

Stały wzrost zapotrzebowania energetycznego sprawia, że ludzkość zmuszona jest do poszukiwań tzw. alternatywnych źródeł energii. Jedną z propozycji ostatnich dekad jest eksploatacja złóż hydratów metanu. Czy ta – wydawać by się mogło – ogromna szansa to rzeczywiście dobry sposób na pozyskiwanie energii? Jakie zagrożenia wiążą się z tytułową strukturą oraz jej wydobyciem? Odpowiedzi na te (oraz inne) pytania znajdziecie poniżej.

Bioodpady - jak je zbierać i segregować?

  • tekst sponsorowany

Segregacja śmieci w wielu miejscowościach jest koniecznością, ale chęć segregacji powinna też wypływać z wewnętrznej troski o środowisko naturalne. Wystarczy chociażby przez kilka dni świadomie sprawdzać ile śmieci wkładamy do kontenerów, aby wyobrazić sobie jak wielkie ilości produkowane są przez każde gospodarstwo w skali roku. Odpowiednia segregacja jest kluczem do właściwej ich utylizacji.