ECO newsy

Odkurzacze będą mieć maksymalnie 900 W mocy.

  • newseria
Odkurzacze będą mieć maksymalnie 900 W mocy

Z początkiem września weszły w życie nowe unijne przepisy, które zakazują wprowadzania na rynek odkurzaczy o większej mocy wejściowej niż 900 watów. Co ważne, nowe wytyczne regulują również m.in. głośność pracy, maksymalnie do 80 dB, oraz żywotność silników, przynajmniej 500 godzin. Dla konsumentów to ostatni moment, aby nabyć stare odkurzacze, bowiem te obecnie sprzedawane będą tylko do wyczerpania zapasów.

Puszcza Białowieska - geneza katastrofy

  • Artur Hampel

W przestrzeni publicznej jest zbyt wiele informacji zakłamujących rzeczywistość na temat Puszczy Białowieskiej. Warto poczytać jakie są fakty! Przedstawiamy Państwu tekst napisany przez pana Artura Hampel. Tego nie dowiecie się z ogólnopolskich mediów. (foto:M.Matecki)

Nie rób dymu - jak ekologicznie palić drewnem?

  • newseria

kominek

 

Emisja pyłów i szkodliwych gazów przybiera na sile wraz z początkiem sezonu grzewczego. 40 proc. Polaków przyznaje, że nie wie, na czym polega zjawisko niskiej emisji, a 20 proc. z nich uważa, że palenie śmieci to wyraz oszczędności i proekologicznego zachowania – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii „Nie rób dymu”. Paliwem niskoemisyjnym może być drewno, ale pod warunkiem odpowiedniego przechowywania i rozpalania.

Nowe gatunki: kiepówka, butlodzioby i inne …

  • MP

welna 4

 

Pozostałość po sobotniej imprezce nad Wełną. Zapewne fajnie się imprezowało w przepięknym otoczeniu przyrody, szkoda, ze imprezowicze nie potrafili zachować się na poziomie i zostawili po sobie taki bałagan. Czy jest jakaś szansa aby jakoś ucywilizować  takich śmieciarzy?