Ogród moje królestwo

Wysiew nasion warzyw krok po kroku

  • nadesłane do eobornik

Odpowiednie przygotowanie podłoża i wysiew nasion mają kluczowe znaczenie dla wielkości plonów w przyszłości. Odpowiednia uprawa roślin wcale nie jest łatwa. Warto wiedzieć, w jaki sposób przeprowadzić wysiew, by nasiona warzyw dały obfity plon. Informacje te można wykorzystać, planując uprawę w przydomowych ogrodach.

Jak zaprojektować mały ogród?

  • tekst sponsorowany

Urządzenie małego ogrodu wiąże się z pewnymi oczywistymi ograniczeniami. Dlatego warto postawić na kameralny, mocno rekreacyjny zakątek. Można skorzystać m.in. z filozofii hygge. Jakie są najważniejsze punkty „programu” urządzania? Jak zaprojektować mały ogród przydomowy, aby był w pełni funkcjonalny a przy tym robił wrażenie?

Jakie prace ogrodnicze należy wykonywać w sierpniu?

  • tekst sponsorowany

Sierpień jest jeszcze w prawdzie miesiącem wakacyjnym, ale noce w tym okresie robią się coraz chłodniejsze. Warto wtedy pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji ogrodu. Rośliny w tym czasie są już nieco zmęczone od ciepła, ale jednocześnie należy przygotować je na zbliżające się ochłodzenie. Dobrze jest więc przygotować sobie harmonogram sierpniowych prac w ogrodzie.

Jak zbudować wędzarnie ogrodową?

  • Artykuł sponsorowany

Każdy, kto choć raz jadł mięso z domowej wędzarni, będzie chciał posiadać coś takiego u siebie w ogrodzie. Jakość i przede wszystkim smak tak przygotowanego mięsa jest nieporównywalnie lepszy niż tego kupowanego w sklepie. Dlatego też nawet pomimo stosunkowo dużych kosztów budowy i skomplikowanego procesu wyboru konkretnego modelu, warto zainteresować się tym właśnie zagadnieniem.

Cebula – jak uprawiać, jakie nawozy stosować

  • tekst sponsorowany

Cebula – mogłoby się wydawać że takie popularne, zwyczajne nawet warzywo, ale jej uprawa w przydomowym ogródku może już na początku nastręczać trudności. Cebula ma swoje potrzeby. Potrzebuje naświetlonego miejsca, próchnicznej i niezbyt wilgotnej gleby, a na jej sadzenie powinniśmy zarezerwować sobie czas w okolicach połowy kwietnia – wtedy zwiększamy szanse, że z naszego siewu coś będzie.