Ogród moje królestwo

Pielęgnacja ogrodów na wiosnę

  • tekst sponsorowany

Wiosna nabiera rozpędu i za oknem jest już naprawdę zielono. To najwyższy czas, by rozpocząć prace w ogrodzie. Jest wiele czynności do wykonania, dzięki którym nasz ogród będzie nie tylko się świetnie prezentował, ale i pozwoli nam na wyhodowanie dużej ilości smacznych warzyw i owoców. Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja ogrodów na wiosnę? Doradzamy w artykule!

Sadzonki roślin z gołym korzeniem – jak właściwie je sadzić?

  • nadesłane do eobornik

Kupując sadzonki roślin online trafimy na wiele takich, które posiadają tzw. goły korzeń. Oznacza to, że roślina sprzedawana jest bez bryły ziemi czy donicy, przez co jest zdecydowanie tańsza i łatwiejsza w transporcie. Ma to jednak swoje konsekwencje dla sadzonek roślin, a także dla samej techniki sadzenia. Dzisiaj podpowiemy wam, jak właściwie pielęgnować sadzonki roślin z gołym korzeniem.

Zielony zakątek tuż przy domu

  • Artykuł sponsorowany

Kontakt z zielenią w XXI wieku jest wręcz na wagę złota. Żyjemy coraz szybciej, wszędzie atakują nas różne stresory. Aby dać odpocząć zszarganym nerwom, warto na chwilę się zatrzymać i wsłuchać się w odgłosy przyrody i to...bez wyjeżdżania z aglomeracji miejskiej!

Wysiew nasion warzyw krok po kroku

  • nadesłane do eobornik

Odpowiednie przygotowanie podłoża i wysiew nasion mają kluczowe znaczenie dla wielkości plonów w przyszłości. Odpowiednia uprawa roślin wcale nie jest łatwa. Warto wiedzieć, w jaki sposób przeprowadzić wysiew, by nasiona warzyw dały obfity plon. Informacje te można wykorzystać, planując uprawę w przydomowych ogrodach.

Jak zaprojektować mały ogród?

  • tekst sponsorowany

Urządzenie małego ogrodu wiąże się z pewnymi oczywistymi ograniczeniami. Dlatego warto postawić na kameralny, mocno rekreacyjny zakątek. Można skorzystać m.in. z filozofii hygge. Jakie są najważniejsze punkty „programu” urządzania? Jak zaprojektować mały ogród przydomowy, aby był w pełni funkcjonalny a przy tym robił wrażenie?