Zdrowie

Jak działa depilacja laserowa?

  • tekst sponosowany

Marzą ci się gładkie nogi bez zbędnych włosków? A może masz dość depilowania pach lub wąsika? Jeśli chcesz pozbyć się niechcianego owłosienia, pomyśl o skorzystaniu z depilacji laserowej. Na czym dokładnie polega tego rodzaju zabieg i do kogo jest on skierowany?

9 wskazówek, jak pielęgnować skórę zimą

  • tekst sponosowany

Pielęgnacja suchej skóry zimą nie należy do najłatwiejszych zadań. Niezależnie od tego, jaki mamy rodzaj cery: suchą, tłustą czy mieszaną, zawsze odczuwamy na niej negatywny wpływ zimnego wiatru, nagłych zmian temperatur i suchego powietrza. Nie służą nam również warstwy drapiących ubrań i śnieg odmrażający dłonie. Warto więc poznać sposoby zimowej pielęgnacji aby odpowiednio zadbać o skórę twarzy i ciała.

Aminokwasy dla sportowców

  • tekst zewnętrzny

Aminokwasy to elementy, które są niezbędne dla każdego człowieka. Można je podzielić na te egzogenne oraz endogenne. Te drugie to grupa składników, które mogą być wytwarzane przez sam organizm i tym samym nie musimy o nie dbać przy okazji spożywania posiłków.

Jakie probiotyki najlepiej wspomagają prace jelit?

  • MP

Coraz więcej mówi się o dobroczynnym działaniu baterii probiotycznych na nasz układ pokarmowy. Są szczególnie przydatne podczas antybiotykoterapii, która wyjaławia florę bakteryjną jelita grubego lub gdy cierpimy na uporczywe biegunki. Czym są probiotyki? W jaki sposób działają? Który szczep jest najbardziej skuteczny w walce z problemami jelitowymi?