Zdrowie

Jakie probiotyki najlepiej wspomagają prace jelit?

  • MP

Coraz więcej mówi się o dobroczynnym działaniu baterii probiotycznych na nasz układ pokarmowy. Są szczególnie przydatne podczas antybiotykoterapii, która wyjaławia florę bakteryjną jelita grubego lub gdy cierpimy na uporczywe biegunki. Czym są probiotyki? W jaki sposób działają? Który szczep jest najbardziej skuteczny w walce z problemami jelitowymi?

Wiesz, co Ci grozi za nieudzielenie pierwszej pomocy?

  • nadesłane do eoborniki.pl (EA)
Wiesz, co Ci grozi za nieudzielenie pierwszej pomocy?

Ratownicy zgodnie przyznają, że lepsza jest nawet bardzo nieporadna reanimacja, niż żadna. Jednak większość z nas, w sytuacji, gdy zajdzie taka konieczność, nie chce, boi się, czy po prostu nie wie kompletnie, jak udzielić pierwszej pomocy. A konsekwencje zaniechania reanimacji w przypadku poszkodowanego mogą zaważyć na jego życiu. W naszym przypadku może to skończyć się nawet na odpowiedzialność karnej.

Tempo metabolizmu w 50% zależy od nas samych. Tak możesz je zwiększyć

  • nadesłane do eoborniki.pl (EA)

Jak dowodzą wyniki badań naukowych, mamy całkiem konkretny wpływ na nasz metabolizm. Co prawda tylko w połowie zależy on od nas, bowiem kluczowe znaczenie odgrywa w tym przypadku nasza płeć, wiek, a nawet klimat i miejsce zamieszkania. Jednak my sami, przestrzegając pewnych zasad, możemy nieco przyspieszyć tempo naszej przemiany materii. Sprawdź zatem, co wpływa na Twoją szybkość spalania i po prostu zacznij działać!

Jak uniknąć powikłań po chorobie?

  • tekst zewnętrzny
Jak uniknąć powikłań po chorobie?

 

Zdrowie, bez wątpienia, jest dla każdego człowieka najważniejszą wartością. Niestety dzisiaj szczególnie mocno jesteśmy narażeni na działanie czynników chorobotwórczych, czyli tych, które powodują rozmaite choroby i dolegliwości.