Finanse eoborniki.pl

Jak zarobić na tanim zakupie i drogiej sprzedaży?

  • tekst sponsorowany

Posiadanie nadwyżki finansowej u wielu osób wyzwala kreatywność. Może to być dobry początek własnego biznesu lub okazja do inwestowania. Najważniejszym celem, który każdy chce osiągnąć, jest pomnożenie kapitału w krótszym lub dłuższym okresie. Jedną z metod jest kupowanie po okazyjnych cenach towaru lub akcji z intencją sprzedaży z odpowiednim zyskiem. Jak zarabiać na takim działaniu i na co uważać?

Czy bezrobotny może dostać pożyczkę?

  • tekst sponosowany

Utrata zatrudnienia to ciężki okres, w którym traci się źródło stałego dochodu, a przede wszystkim, kondycja psychiczna ulega znacznemu pogorszeniu. Jeśli nie ma żadnych oszczędności, bezrobotni zaczynają szukać pomocy w bankach i parabankach, aby zasilić budżet na nawet podstawowe potrzeby. Ale czy faktycznie bezrobotny może liczyć na kredyt lub pożyczkę?

Rejestr firm pożyczkowych KNF

  • tekst sponosowany

Od dawna różne grupy polityczne i związane z rynkiem finansowym organizacje postulowały objęcie nadzorem ze strony Komisji Nadzoru Finansowego działalności firm pożyczkowych, które działają poza sektorem bankowym. Co prawda wprowadzenie rejestru instytucji pożyczkowych nie jest z tym równoznaczne, ale jest to krok w dobrą stronę.

Pierwsza e-składka z Wielkopolski

  • Marlena Nowicka - ZUS
e-składka ZUS

 Jeden przelew składkowy zamiast trzech – a czasem nawet czterech – stał się faktem. Pierwszy przelew w kraju wyszedł z Wielkopolski, dokładnie z Poznania. Wkrótce na salach obsługi klientów ZUS pojawią się doradcy płatników składek.