Finanse eoborniki.pl

Rejestr firm pożyczkowych KNF

  • tekst sponosowany

Od dawna różne grupy polityczne i związane z rynkiem finansowym organizacje postulowały objęcie nadzorem ze strony Komisji Nadzoru Finansowego działalności firm pożyczkowych, które działają poza sektorem bankowym. Co prawda wprowadzenie rejestru instytucji pożyczkowych nie jest z tym równoznaczne, ale jest to krok w dobrą stronę.

Pierwsza e-składka z Wielkopolski

  • Marlena Nowicka - ZUS
e-składka ZUS

 Jeden przelew składkowy zamiast trzech – a czasem nawet czterech – stał się faktem. Pierwszy przelew w kraju wyszedł z Wielkopolski, dokładnie z Poznania. Wkrótce na salach obsługi klientów ZUS pojawią się doradcy płatników składek.

Czy bezrobotny może dostać pożyczkę?

  • tekst sponosowany

Utrata zatrudnienia to ciężki okres, w którym traci się źródło stałego dochodu, a przede wszystkim, kondycja psychiczna ulega znacznemu pogorszeniu. Jeśli nie ma żadnych oszczędności, bezrobotni zaczynają szukać pomocy w bankach i parabankach, aby zasilić budżet na nawet podstawowe potrzeby. Ale czy faktycznie bezrobotny może liczyć na kredyt lub pożyczkę?

Od czego zależy składka ubezpieczenia na życie?

  • Dominik Fidor

Wpływ na wybór konkretnej polisy ma najczęściej cena polisy. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w dzisiejszych czasach zobowiązania finansowe są często bardzo duże, w związku z czym każdy z nas stara się generować jak najniższe koszty dodatkowe. Na cenę składki wpływ ma kilka innych czynników, o których warto wiedzieć w momencie podejmowania decyzji.