Skip to main content

FinanseLut 7, 2024

Pożyczki online w sytuacjach kryzysowych

Awaria sprzętu, wypadek, problemy ze zdrowiem. Sytuacja kryzysowa skutkująca nagłą potrzebą finansową może przytrafić się każdemu. W takich chwilach pożyczki online stają się dla wielu osób jedyną dostępną opcją na szybkie finansowanie. Zanim jednak sam zdecydujesz się na to rozwiązanie, sprawdź, z jakimi korzyściami i zagrożeniami się wiążą.

Gru 16, 2023

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Rosnąca liczba biur rachunkowych, zwłaszcza w większych aglomeracjach, takich jak Warszawa, otwiera przed przedsiębiorcami szeroką gamę możliwości wyboru oferty dopasowanej do ich potrzeb. Jednakże zwiększona liczba opcji może jednocześnie sprawić, że dokonanie ostatecznej decyzji staje się bardziej skomplikowane, ze względu na znaczne zróżnicowanie zakresu usług między różnymi biurami. Z tego względu kluczowe jest dokładne zaznajomienie się z oferowanymi usługami rachunkowymi oraz z metodologią pracy konkretnego biura przed podejmowaniem decyzji.

Lis 26, 2023

Dolar australijski: Piękno i siła na Pacyfiku

Dolar Australijski (AUD) stanowi jedną z istotnych walut w regionie Azji i Pacyfiku. Jego unikalna historia, różnorodne zastosowania oraz wpływ na gospodarkę Australii sprawiają, że jest przedmiotem zainteresowania inwestorów i obserwatorów rynku finansowego na całym świecie.

Lis 15, 2023

Od 15 listopada ważne zmiany w prawie spadkowym

– Zmian w prawie spadkowym w tym roku jest bardzo dużo, ale idą one w dobrą stronę – mówi dr Dawid Rejmer, radca prawny w Kancelarii Finansowej LEX. Jak podkreśla, w wielu aspektach działają one na korzyść spadkobierców, a ich efektem może być skrócenie postępowań sądowych. Taki jest cel zawężenia kręgu spadkobierców w III grupie. Oznacza to, że sądy nie będą musiały długotrwale poszukiwać dalekich krewnych zmarłego, który nie zostawił po sobie testamentu. Nowe przepisy rozszerzają pojęcie osób niegodnych dziedziczenia i ułatwiają rodzicom odrzucenie spadku w imieniu swojego małoletniego dz...

Paź 26, 2023

Europejska Emerytura jest już dostępna w Polsce (film)

W Polsce jest już dostępny pierwszy Ogólnoeuropejski Indywidualny Produkt Emerytalny (OIPE), dzięki któremu można oszczędzać bez tzw. podatku Belki. To nowe rozwiązanie wprowadzone niedawno przez Unię Europejską z myślą o nadwyrężonych systemach emerytalnych, ale też mobilności europejskich pracowników. Pierwszym dostawcą OIPE w Polsce jest Finax, który wcześniej wprowadził swoją Europejską Emeryturę na Słowacji, w Czechach i Chorwacji.