Święta, rocznice - eoborniki.pl

Co zrobić, aby św. Mikołaj odpisał na list?

  • tekst sponosowany

Magię świąt można zbudować na wiele sposobów. Tworzą ją między innymi dekoracje bożonarodzeniowe, kolędy, a także wspólne wybieranie prezentów. Ci najmłodsi swoje zamówienie na prezent bardzo często przesyłają w formie listu do świętego Mikołaja. Jeżeli chcesz, to w tym roku twoje dziecko otrzyma nie tylko prezent, ale też prawdziwą niespodziankę, czyli odpowiedź od Mikołaja. Będzie to znakomita zapowiedź zbliżających się świąt!

Wybieracie się na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu?

  • tekst zewnętrzny

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie. Na okres magicznego miesiąca centrum miasta zamienia się w widoczek prosto z zimowej pocztówki – wokół dostrzec można rzędy uroczych, drewnianych domków, w górę niesie się dym przenośnych kominków a bogactwo świątecznych smaków i zapachów tylko czeka na odpowiednich koneserów. To wydarzenie, którego nie można pominąć!

Gdzie spędzić Sylwestra?

  • tekst sponosowany

Sylwester to jeden z tych dni w roku, które większość z nas chciałaby spędzić w jakiś szczególny sposób. Nie jest jednak łatwo zdecydować, kiedy możliwości jest naprawdę wiele. Często również, planujemy takie uroczystości wspólnie z bliskimi czy przyjaciółmi, a jak wiadomo czasem ciężko jest pogodzić oczekiwania zbyt wielu osób. Warto zatem już wcześniej zacząć zastanawiać się nad tym, gdzie powinniśmy się udać, aby nie było za późno. Oto kilka propozycji, które mogą komuś przypaść do gustu.

Symbolika palmy wielkanocnej

  • eoborniki.pl za wikipedia

symbolika palmy wielkanocnej

Niedziela Palmowa, czyli "Niedziela Męki Pańskiej", ale zwana też "Kwietną" lub "Wierzbną" to ruchome święto w kalendarzu chrześcijańskim przypadające 7 dni przed Wielkanocą. Rozpoczyna Wielki Tydzień. Może wypaść pomiędzy 15 marca a 18 kwietnia.

Do Siego Roku 2015!

  • MP

2015

Redakcja portalu Wirtualny Powiat eoborniki.pl składa wszystkim Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia na Nowy Rok. Życzymy Wam szampańskiej zabawy, bezpiecznego odpalania fajerwerków, udanego Nowego Roku i dużo zdrówka.