Skip to main content

Nasze hobbyLut 3, 2024
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z makramą, to w Twojej głowie z pewnością pojawia się mnóstwo pytań. Jaki sznurek jest najlepszy? Który kolor wybrać? Czy zwracać uwagę na materiał, z którego został wykonany? Zobacz, o czym powinna wiedzieć każda osoba, która dopiero odkrywa piękną sztukę makramy.

Paź 22, 2023
Fotografia to nie tylko zawód czy hobby, ale przede wszystkim sposób wyrażania siebie, uchwycenia chwil i opowiadania historii za pomocą obrazów. Dzięki temu można uwiecznić wspomnienia, zapamiętać ważne momenty czy stworzyć rożne albumy DIY. Sprawdź, jak rozbudzić w swojej córce pasję do fotografii i pozwolić jej przeżyć wspaniałą przygodę, którą zapamięta na lata.

Sty 25, 2023
Każda osoba wędkująca na polskich wodach śródlądowych, z wyjątkiem młodzieży poniżej 14 lat i cudzoziemców czasowo przebywających w Polsce, ma ustawowy obowiązek posiadania karty wędkarskiej. Jest to dokument wydawanym jednorazowo, dożywotnio, przez starostwo powiatowe właściwe dla miejsca zamieszkania wędkarza, po zdaniu odpowiedniego egzaminu ze znajomości przepisów dotyczących dozwolonych metod połowu i ochrony ryb.

Sty 21, 2023
Psy to mięsożercy, a więc podstawą ich jadłospisu powinno być bogate w białko i tłuszcze wysokiej jakości mięso oraz podroby. Jednak w zrównoważonej diecie czworonoga nie powinno także zabraknąć produktów roślinnych. Owoce i warzywa są źródłem cennych witamin, minerałów oraz przeciwutleniaczy, które są niezbędne do prawidłowego działania organizmu zwierzęcia. Sprawdź, co powinno znaleźć się w karmie Twojego psa!

Gru 12, 2022
Psy to bez cienia wątpliwości ogromnie ruchliwe zwierzęta. Z tego też powodu musimy zabierać je na spacery, które wyczerpią ich energię na tyle, by nie rozrabiały. Niekiedy jednak spacer to za mało i w takiej sytuacji warto wybrać psi sport, którym pupil mógłby się zająć. Nie macie pomysłu, co do wyboru? Poznajcie zatem TOP 5 Najlepszych Sportów dla Psów i wybierzcie ten najtrafniejszy!

Gru 9, 2022
  Szelki, czy obroża? Przed tym dylematem stoi każdy opiekun czworonożnego przyjaciela. Niestety opinie są podzielone. Część osób uważa, że obroże przy psach, które ciągną na spacerach nie są najlepszym wyborem, ponieważ mogą wywierać zbyt duży nacisk m.in. na tchawicę oraz gardło. W ich przekonaniu szelki są bezpieczniejsze oraz wygodniejsze dla psa. Nie wiesz co wybrać? Bez obaw! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki artykuł o tym, kiedy wybrać szelki, a kiedy obrożę. Czytaj dalej!

Lis 5, 2021
Latanie dronem to hobby coraz większej liczby osób. Sterowanie bezzałogowym statkiem powietrznym sprawia przyjemność zarówno mężczyznom, jak i kobietom, osobom młodym i tym w dojrzałym wieku. Zanim sięgniemy po drona, powinniśmy jednak wiedzieć, jakie wymogi stawia przed nami prawo. Czy musimy zdobyć uprawnienia? Czy osoba sterująca dronem musi zdać egzamin?