fbpx

Rodzina - eoborniki.pl

Rozwód i podział majątku

  • Artykuł sponsorowany

 

Adwokat to osoba, która świadczy pomoc prawną, w szczególności polegającą na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami.

Czytaj więcej...

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci

  • newseria.pl

W 2020 roku urodziło się w Polsce ok. 355 tys. dzieci, najmniej od 2003 roku. Współczynnik dzietności był nieco niższy niż w 2019 roku i wynosił 1,41. Polsce daleko jeszcze do poziomu 2,1, który gwarantuje zastępowalność pokoleń. – Zachęty finansowe mają ograniczoną skuteczność dla poprawy sytuacji demograficznej. Potrzebna jest większa równowaga w podziale odpowiedzialności za dostarczanie środków na utrzymanie rodziny i wspólne wypełnianie obowiązków opiekuńczych przez rodziców – mówi prof. dr hab. Irena Kotowska, ekspert ds. demografii i polityki ludnościowej ze Szkoły Głównej Handlowej. Rząd przedstawił w ubiegłym tygodniu Strategię Demograficzną 2040, która ma pomóc Polsce wyjść z pułapki niskiej dzietności. Czytaj więcej...

W 2022 roku zmienią się zasady urlopu rodzicielskiego (film)

  • newseria.pl

Polska ma czas do sierpnia przyszłego roku, aby wdrożyć zapisy unijnej dyrektywy work–​life balance. Regulacja, która dotyczy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, wprowadzi ważne zmiany dla rodziców i wymusi przebudowę Kodeksu pracy. Jedną z najważniejszych będzie modyfikacja uprawnień ojców w zakresie korzystania z urlopów rodzicielskich. Ma ona pozwolić kobietom na łatwiejszy powrót do obowiązków zawodowych po urodzeniu dziecka. Wdrożenia unijnego prawa w Polsce będzie pilnować powołana w styczniu przez Fundację Share The Care Rada Programowa, w skład której wchodzą ekonomiści, prawnicy, psycholodzy i socjolodzy, politycy, przedstawiciele biznesu oraz organizacji pozarządowych. Czytaj więcej...

Spacerówki przekładane – kto powinien je wybrać?

  • Artykuł sponsorowany

Kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać i wyrośnie już z gondoli, oznacza to, że przyszedł czas na zakup wózka spacerowego. Spacerówka to wózek przeznaczony dla dziecka, które ukończyło 6. miesiąc życia. Wybierając ją, należy pamiętać, że będzie służyć dłużej niż wózek głęboki, bo do 3. lub nawet 4. roku życia, w zależności od jej maksymalnego udźwigu. Wobec tego dobrze jest zdecydować się na model, charakteryzujący się wysoką jakością, starannym wykonaniem oraz funkcjonalnością. To wszystko zapewni spacerówka przekładana, tak zwany wózek dwukierunkowy.

Czytaj więcej...

Kupujesz Tablet na Dzień Dziecka?

  • Artykuł sponsorowany

Dzień Dziecka coraz bliżej. W tym roku nabierze on szczególnego wymiaru. Po prawie dwóch miesiącach izolacji w domu, dzieci niejako spodziewają się czegoś wyjątkowego na swoje „drugie” urodziny. Rodzice stają przed szerokim wachlarzem opcji, które będą w stanie sprawić radość ich pociechom. Ważnym jest by dobrać jednak prezent z głową, który będzie służył przez dłuższy czas, przykuje do siebie dziecko, a nie po 5 minutach będzie zbierał kurz, zapomniany gdzieś z tyłu półki.

Czytaj więcej...