Skip to main content


Kiedy Oborniki się "odkorkują"

| MP | Moim zdaniem

Według zapowiedzi od poniedziałku ma być przywrócona komunikacja na wyremontowanym moście nad rzeką Wartą. Czy  skończą się korki? NIE!

Przywrócenie ruchu na wyremontowanym moście na pewno usprawni ruch w ciągu DK 11, jednak nie ograniczy to korków z jakimi boryka się miasto. Budowa ronda w miejscu starego wiaduktu kolejowego oraz szumnie nazywanej „małej obwodnicy” wcale nie zmniejszy korków.

Most zastępczy doskonale wypełnia swoje zadanie, spowolnienie ruchu jest nieznaczne. Wiele osób oczekiwało, że zakończenie budowy ronda w miejscu starego wiaduktu kolejowego zmniejszy korki. Niestety tak się nie stało, dodatkowo włączenie świateł drogowych na skrzyżowaniu zaraz za nowym rondem spowodowało, że korki od strony Piły w godzinach pracy sięgają stacji paliwowej, a często pobliskiego Rożnowa.

Korki tworzą się na wszystkich drogach dojazdowych do Obornik i koncentrują się w okolicy przeprawy przez Wartę. Zakończenie prac remontowych na moście pozwoli tylko na drobne usprawnienie ruchu. Nowa droga nazywana kolejną „małą obwodnicą” na pewno polepszy komunikację w samym centrum, jednak korki na DK 11 nie zmniejszą się.

Są dwa rozwiązania, jedno to budowa nowego mostu w ciągu planowanej drogi S11, drugie … ograniczenie liczny samochodów. Niestety oba rozwiązania są nierealne. W kolejnej kampanii wyborczej w ustach kandydatów do sejmu nie słyszymy nawet słowa o problemach zakorkowanych Obornik, które z coraz większym niesmakiem odwiedzają ,mieszkańcy Polski stojąc w korkach.

 

Ogromna tragedia jaka wydażyła się w Poznaniu, gdzie 71-letni mężczyzna zabił 5-cio letniego chłopca, cały czas wywołuje ogromne emocje. Wstrząśnięta mieszkanka Poznania opowiada o nożowniku. W swojej wypowiedzi poznanianka porusza dwie bardzo ważne kwestie.
Nadchodzi mobilizacja i chęć urzeczenia Dnia Ziemie, najczęściej zbieramy śmieci w lesie, parku – tylko skąd są te śmieci?
Odpalanie fajerwerków na powitanie Nowego Roku stało się już tradycją, jednak coraz bardziej traci ona społeczne przyzwolenie. Co o tym mówi polskie prawo?
Wybory prezydenckie w 2010 roku według danych PKW kosztowały budżet państwa około 121 mln złotych. Ile wyniosą tegoroczne, również składające się z dwóch tur, aż strach pomyśleć. Przy stosunkowo niewielkich uprawnieniach prezydenta, uważam że metoda wyboru głowy państwa, w którą angażowani są wsz...
W okresie Świąt Wielkanocnych zwyczajowo zamknięte są wszystkie obiekty sportowe i kulturalne, czy waszym zdanie ORLIKI powinny być również zamknięte w czasie Świąt?
19 jam grobowych, 86 ofiar -taki jest bilans wrześniowego etapu prac na terenie więziennego ogrodu Urzędu Bezpieczeństwa w Białymstoku. Wśród szczątków odnaleziono ciała mężczyzn, kobiet, a nawet niemowląt. Takich miejsc kaźni Polaków są w Polsce tysiące.
"Śmierć Wrogom Ojczyzny takie hasło rzucił, lecz z tułaczej poniewierki, do matki nie wrócił, Ojczyźnie oddał całe swoje serce, dla niej spędził swoje młode lata w tułaczej poniewierce..."