Czy Polska zapomniała o Wołyniu?

wolyn

W 72 rocznicę krwawych wydarzeń 11 lipca 1943 roku upominamy się o naszych rodaków bestialsko zamordowanych na Wołyniu. (foto: kresy.pl)

Żyjemy w szczególnych czasie, w którym Polska postanowiła przyjąć uchodźców z Syrii, czasie w jakim polscy politycy pomijają w swoich wystąpieniach sprawę uznania zbrodni wołyńskich za ludobójstwo na naszym narodzie.

Część naszego społeczeństwa pomija tą przerażającą historię, uważając, że nie ma sensu rozgrzebywać ran. Być może mają rację, na pewno mogło by tak się stać gdyby całkowicie wyjaśniono i w odpowiedni sposób upamiętniono ofiary mordów, gdyby nasi pomordowani rodacy uzyskali godny spoczynek…

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Leszkiem Żebrowskim na temat tych okropnych wydarzeń, WARTO --> http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/upomnijmy-sie-o-wolyn-,wywiady?zobacz/upomnijmy-sie-o-wolyn-

 

W minioną sobotę na meczu Lecha z Legią o superpuchar kibice obu drużyn wywiesili banery upamiętniające tą przerażającą zbrodnię.  A TY PAMIĘTASZ?

wolyn 2

 

Jakże przewrotna jest historia. Na Wołyniu Ukraińcy odsłonili właśnie pomnik upamiętniający pomordowanych przez polskich szołwinistów w miejscowości Przeboroze na Wołyniu w 1943 roku. A na drugim skraju „Ukrainy”, w Doniecku władze nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej zorganizowały uroczystości upamiętniające ofiary kampanii ludobójstwa jakie na Wołyniu wykonali OUN-UPA.

A w Polsce cisza ...


Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież