Warta. Dalej nic nie wiadomo!

Zachęcamy do obejrzenia materiału opublikowanego przez WTK. Mija już tydzień a my ciągle wyławiamy śnięte ryby z Warty, pojawiają się już martwe ptaki.

Rozmówcami są  Z-ca Dyrektora Wojewódzkiego Inspektora Ochrony  Środowiska Hanna Kończal, Z-ca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznań Piotr Szczepanowski oraz z Polskiego Klubu Ekologicznego Jerzy Juszczyński.

Urzędnicy przedstawiają swoje opinie i generalnie tłumaczą się z swoich działań. Co ważne Z-ca Dyrektora WIOŚ potwierdziła, że wykonane badania sukcesywnie eliminują poszczególne substancje chemiczne mogące stanowić przyczynę obecnej katastrofy. Pani Kończak wyraziła opinie, że może to być substancja bardzo szybko rozpuszczająca się w wodzie, przez co trudna do ustalenia.

Pani Kończal odnosiła się do ataków na bierność WIOŚ, powiedziała,  że nieprawdą jest, że nic nie robią. Prowadzone jest postępowanie dwutorowe. Na obecnym etapie pani Kończal nie może podać szczegółów, ponieważ to są obecnie tylko domniemania. Na razie nie mamy sprawców zanieczyszczenia Warty, mamy sprawców zanieczyszczenia Cybiny.

W toku postepowania wyłączono spośród podejrzanych firmę Aquanet, to chyba w tej chwili jedyny konkret.

W całej sprawie trzeba pamiętać o jednym- to zanieczyszczenie wywołał CZŁOWIEK. To brak poszanowania przyrody doprowadził do obecnej sytuacji i jestem pewien, że wielu spośród obecnie głośno krzyczących osób na co dzień zapomina o środowisku. Jakiś przykład – przespacerujmy się brzegiem Warty, Wełny,  bez problemu odszukamy miejsca w których byli ludzi, często niestety wędkarze. Płynąc kajakiem ile razy widzieliście jakieś podejrzane rury, rurki. Szczególnie widać je latem gdy spada poziom wody.

Obecna sytuacja to wielki egzamin dla służb ekologicznych ale powinna to być również ogromna nauka dla całego SPOŁECZEŃSTWA!

Jeszcze jeden wątek odnośnie instytucji Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska – zajrzałem na ich stronę www. Nie ma tutaj żadnej informacji o Warcie, o obecnej katastrofie. Ostatni news pochodzi z 26 lutego 2015, w zakładce Komunikaty mamy świeże informacje, ale o zanieczyszczeniu powietrza. To również o czymś świadczy.

wios poznan

Komentarze   

+1 #1 YOP 2015-10-31 22:27
Faktycznie w Poznaniu nie widziałem ostrzeżeń, pierwszy komunikat w mediach o zatruciu przeczytałem własnie tutaj na www.eoborniki.pl!
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież