Światowy dzień pszczół

Dzień pszczoły obchodzimy w maju i sierpniu.

8 sierpnia obchodziliśmy światowy dzień pszczoły. Te bardzo pożyteczne owady narażone są na wiele śmiercionośnych czynników. Szczególnie niebezpieczne są dla nich pestycydy. Dlatego też powinniśmy pamiętać o ich ochronie. Pozwalają zachować bioróżnorodność i utrzymywać wydajność produkcji żywności. My sami możemy zrobić dużo dla tych małych zwierząt. Wystarczy posadzić w ogródku, czy na balkonie miododajne kwiaty. Warto też zostawić dziką roślinność, aby tam owady mogły założyć sobie gniazdo. Dziś takich miejsc jest coraz mniej. Troszcząc się o nasze trawniki starajmy się stosowac naturalne środki ochrony. Owady nam się odwdzięczą.

 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież