Oddali hołd pomordowanym i wywiezionym na Sybir

W Rogoźnie oddano hołd pomordowanym i wywiezionym na Sybir. 

17 września 2018 roku, w 79. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, na rogozińskim cmentarzu pod Krzyżem Katyńskim odbyła się krótka uroczystość w hołdzie pomordowanym i wywiezionym na Sybir. W uroczystości wzięli udział wiceprezes Koła Sybiraków Włodzimierz Sadłowski oraz burmistrz Roman Szuberski wraz z zastępcą Renatą Tomaszewską. Pod pomnik przybyła też liczna grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami. Pod krzyżem złożono kwiaty i zapalono znicze. W swoim wystąpieniu burmistrz przypomniał tragiczne wydarzenia z roku 1939 oraz losy Polaków wywiezionych na daleką Syberię. Zastępca burmistrza zwróciła się do młodzieży o pielęgnowanie tej pamięci i zaangażowanie w utrzymywanie grobów i pomników w należytym stanie. Wiceprezes Koła Sybiraków zaprosił wszystkich obecnych na uroczyste obchody Dnia Sybiraka i odsłonięcie nowego pomnika ufundowanego przez rogoziński samorząd w dniu 9 października na placu Jana Pawła II w Rogoźnie.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież