Historia pewnej ulicy (foto)

Ulica 6 stycznia w Ryczywole to wyjątkowe miejsce dla lokalnej społeczności.

Ulica 6 Stycznia to niepozorna ulica w Ryczywole. Jednak jej ważność jest bezprecedensowa. To ona upamiętnia wyzwolenie Ryczywołu! To ona symbolizuje wolność naszej małej ojczyzny. Mieszkańcy Ryczywołu, z Wójtem Gminy Ryczywół Panem Henrykiem Szramą, Przewodniczącym Rady Gminy Ryczywół Panem Łukaszem Krzyśko i Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole Panią Anną Nowicką, upamiętnili jej ważność spotykając się właśnie na tej ulicy.

Po słowie wstępnym przedstawionym przez Przewodniczącego Rady Gminy i Dyrektor GOK-u, odpalono race dymne w biało-czerwonych barwach, po czym wśród miłych rozmów, spacerowym krokiem udano się na cmentarz parafialny, by tam odśpiewać hymn narodowy ku czci poległych powstańców, odpalić kolejne race, zapalić światełko pamięci, jak również odśpiewać drugą pod względem ważności pieśń patriotyczną - Rotę.

Wójt Gminy Ryczywół przedstawił informacje dotyczące odnowy mogiły zbiorowej powstańców wielkopolskich, a Ultrasom podziękowano za krzyże powstańcze, którym rok temu, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, odznaczono groby zasłużonych dla naszej ziemi powstańców.


Organizatorem tego historycznego spotkania byli: Golnica Ultras, OSP Ryczywół, Koło Gospodyń Wiejski Ryczywół nad Flintą oraz Gminny Ośrodek Kultury.
Cześć i chwała bohaterom!

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież