Numery dla ogólnopolskich list kandydatów komitetów wyborczych

foto: PKW

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła 26.09.2018 przydzielone w drodze publicznego losowania jednolite numery dla list kandydatów komitetów wyborczych.

Publiczne losowanie miało na celu wylosowanie i ustalenie numerów dla list kandydatów komitetów wyborczych, które zarejestrowały kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw i przynajmniej jedną listę do każdego sejmiku. 

Zgodnie z prawem wyborczym takie głosowanie powinno się odbyć co najmniej 25 dni przed wyborami, co też miało miejsce. Losowanie polegało na losowym wyjęciu kul z dwóch szklanych przezroczystych pojemników. W pierwszym z nich znajdowały się białe kule. W każdej z nich została umieszczona kartka z nazwą jednego z uprawnionych do wzięcia udziału w losowaniu komitetów wyborczych. W drugim szklanym pojemniku znajdowały się czerwone kule, a w każdej z nich kartka z odpowiednią liczbą (od 1 do 10). 

W wyniku losowania zostały wylosowane komitety, którym przyporządkowane zostały następujące numery (zapis w kolejności losowania):

  • Komitet Wyborczy Partia Zieloni - nr 3
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - nr 4
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy - nr 1
  • Komitet Wyborczy Partii Razem - nr 6
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem - nr 5
  • Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - nr 2
  • Komitet Wyborczy Wyborców Wolność w Samorządzie - nr 9
  • Komitet Wyborczy Ruch Narodowy RP - nr 7 
  • Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 - nr 8
  • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 10.

Numery list wyborczych pozostałych komitetów ustalono w losowanych przeprowadzonych w odpowiednio powiatowych lub gminnych komisjach wyborczych.

(foto: z materiału filmowego PKW)

 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież