Rozwiń park maszynowy i zwiększ swoje możliwości dzięki dotacjom unijnym

Wiele obszarów usług lub wytwórczości wymaga stosowania odpowiedniego rodzaju maszyn i narzędzi. Nierzadko ich obecność nie tylko zwiększa efektywność czy jakość produkcji, ale po prostu ją umożliwia. Właściwe wyposażenie stanowi jednak zazwyczaj bardzo poważny wydatek. Tutaj z pomocą przychodzą fundusze unijne, dzięki którym po tego rodzaju zakupy można sięgnąć dużo łatwiej.

Co możemy sfinansować dzięki pieniądzom z UE?

Im większa skala działalności i złożoność wykonywanych w jej ramach procesów wytwórczych, tym większym wyzwaniem staje się wyposażenie warsztatu pracy. Sporadyczni stolarze-hobbyści, którzy w zaciszu swojego garażu wykonują drobne prace na swój użytek, złapaliby się z głowę słysząc o cenach porządnych pił formatowych, bez których nie obywa się już żaden dobry zakład stolarski. Podobnie, krawcowa wykonująca drobne lekkie prace, do których wystarczy typowa współczesna plastikowa maszyna z Chin, zrobiłaby wielkie oczy na myśl o zakupie profesjonalnej maszyny szwalniczej. A to przecież jedne z technicznie najmniej wyrafinowanych działalności.

Podnoszenie możliwości parku maszynowego, od którego zależy przecież efektywność pracy, co pozwoli dotrzymać konkurencji kroku, to dla niejednej firmy być albo nie być. Jeśli dany zakup pozwoli nam wprowadzić na rynek nowe produkty, przewyższające to, co odbiorcy mieli dotąd do wyboru, można skorzystać z możliwości, jakie dają dofinansowania unijne dla firm .

W ramach dotacji na maszyny możemy otrzymać środki także na inne wydatki – pod warunkiem, że są z nimi powiązane. Mogą to być więc np. prace remontowe albo budowlane, jeśli instalacja nowych urządzeń tego wymaga, a także pozyskanie oprogramowania.

Nie można natomiast przeznaczać tych pieniędzy na jakiekolwiek inne, niezwiązane z nowym parkiem maszynowym cele – odpada więc np. zakup środków transportu, chyba, że chodzi o samochody specjalistyczne. Nie można też drugi raz sfinansować ze środków UE tych samych maszyn – jeśli rozważamy zakup używanych, to tylko tych, które były kupione bez dotacji.

Przygotuj poprawny wniosek i bądź o krok przed innymi w branży

Wysokość dofinansowania, jakie może uzyskać przedsiębiorca, może wynosić aż 85%. Zależy ona od wielkości przedsiębiorstwa (małe firmy dostają więcej), lokalizacji, a także zasad ich przyznawania w ramach konkretnego programu. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z któregoś z nich, musimy szczegółowo przeanalizować wpływ nowych maszyn na rozwój naszego przedsiębiorstwa, a także jego szanse na rynku. Będzie to koniecznie, by móc sporządzić dobry wniosek. Nie możemy także pozwolić, by nasze plany pokrzyżowały jakiekolwiek niedopatrzenia formalne. Troskę o wszystkie tego typu zagadnienia można jednak pozostawić przedsiębiorstwom takim jak Eljot Tech, trudniącym się pomocą w uzyskiwaniu dofinansowań. W ten sposób uzyskamy wsparcie każdym etapie starania o dotację, począwszy już od przygotowywania dokumentów.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież