fbpx

Rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami na temat pozycjonowania stron internetowych!

Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce Google to swego rodzaju hit marketingowy ostatnich lat. Wspinaczka po drabinie rankingowej tworzonej przez hegemona z USA cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców inwestujących w skuteczne metody promocyjne. Chcesz zainwestować w SEO dla własnej firmy? Na te mity z pewnością musisz uważać!

Błyskawiczne pozycjonowanie stron? Na widoczne efekty należy poczekać nawet kilka tygodni!

Profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych to długotrwały i bardzo pracochłonny proces. Czynników, które wpływają na dokładną długość pracy specjalistów SEO jest bardzo dużo. Jednym z najważniejszych jest staż prowadzonej przez Ciebie witryny. Jesteś właścicielem nowego portalu? Na pierwsze efekty wspinaczki po drabinie rankingowej Google możesz poczekać nawet do kilku miesięcy. Przedsiębiorcom zarządzającym stroną internetową od wielu lat podpowiadamy, że SEO w ich przypadku może działać zdecydowanie szybciej, jednak między przysłowiowe bajki należy włożyć zapewnienia niedoświadczonych ekspertów o tym, że pozycjonowanie przyniesie skutki w postaci awansu na czołowe lokaty Google w zaledwie kilka dni. To niezwykle popularny mit!

Koszt pozycjonowania uzależniony jest od wielu czynników. Uważaj na mocno zaniżone oferty

Motywem przewodnim wielu dywagacji na temat pozycjonowania stron internetowych jest także cena za taką usługę. W agencji Inpozycjonowanie koszt wspinaczki na szczyt zestawienia Google uzależniony jest przede wszystkim od reprezentowanej przez Ciebie branży, ilości fraz kluczowych oraz dokładnej historii portalu – błędne pozycjonowanie wykonywane w przeszłości bądź blokady nałożone przez amerykańskiego giganta powodują podwyższenie stawki za pracę specjalisty SEO. Doświadczeni eksperci szacują, że tego typu marketing nie powinien kosztować mniej niż 500 zł. Taki wydatek obciąży konto przedsiębiorcy, który wybierze podstawowy pakiet usług. Jak ognia należy unikać ogłoszeń o tanim SEO lub tanim pozycjonowaniu. Nieumiejętnie wykonana praca może przynieść efekt całkowicie odwrotny do tego zamierzonego, czyli spadek w zestawieniu.
 
Gwarancja miejsca w TOP 3 zestawienia to mit! W Google niczego nie można przewidzieć

Ostatnim bardzo popularnym mitem jest gwarancja miejsca na pierwszej stronie listy SERP. Jest to również domena niedoświadczonych agencji marketingowych, które chwytliwymi hasłami próbują ściągnąć do siebie rzeszę nieświadomych przedsiębiorców. Żaden specjalista SEO nie jest w stanie zapewnić klienta o dokładnym miejscu w zestawieniu tworzonym przez amerykańskiego giganta. Ranking Google to niezwykle dynamiczna lista i tylko firmy, które wykonują sumienną i rzetelną prace mogą liczyć na awans do ścisłej czołówki na określone frazy kluczowe. Agencja IN pomoże Ci wywalczyć atrakcyjną lokatę, będącą prawdziwym motorem napędowym dla Twojego biznesu.