Wizja niekończących się korków, niejednemu spędza sen z powiek. Wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że remont jest absolutnie konieczny, gdyż jego brak zwyczajnie grozi katastrofą. GDDKiA zapala jednak światło nadziei, gdyż w postępowaniu przetargowym znalazł się zapis o budowie przeprawy zastępczej."

Do sprawy odniósł się sam Burmistrz Obornik Tomasz Szrama:

"Ta inwestycja to dla nas wszystkich to ogromne wyzwanie, przede wszystkim logistyczne i organizacyjne. To także test dla naszej wytrwałości i cierpliwości. Jestem przekonany jednak, że rzeczowy i dobrze przygotowany plan modernizacji pozwoli zminimalizować trudności wiążące się z remontem. Remontem, który jest konieczny, decyduje on bowiem o kwestii najważniejszej – naszym bezpieczeństwie. Cieszy mnie fakt, ze GDDKiA dostrzegło potrzebę budowy alternatywnej przeprawy – podkreśla burmistrz Tomasz Szrama."

Remont mostu jest odwlekany od kilku lat. Wydawało się, że w 2017r. czeka nas prawdziwy paraliż komunikacyjny. Tymczasem obornickie władze pokazały, że są skuteczne w negocjacjach. Pierwszy poważny test sprawności logistyczno-organizacyjnej mieliśmy już na początku roku, kiedy udało się w ekspresowym tempie ukończyć remont małego mostu (m.in. tutaj). Pamiętajmy, że po 19 stycznia 2018r. z pracami ruszy Skanska z obwodnicą po torach wronieckich (zobacz). Wówczas rozebrany zostanie wiadukt na ul. Staszica. Odłożenie w czasie remontu dużego mostu to bardzo dobra informacja.