Rusza remont linii kolejowej Poznań-Piła!

Rusza remont linii kolejowej Poznan Pila

Od 3 września rusza remont linii kolejowej z Poznania do Piły!

Po wielu latach oczekiwań oborniczanie i rogoźnianie doczekają się remontu linii kolejowej. Jeszcze kilka lat temu przejazd z Poznania do Obornik trwał nawet 60 minut! To zaledwie 30km trasy kolejowej! Po remoncie torowiska na odcinku Golęczewo-Wargowo pociągi zaczęły jeździć szybciej. Nadal jest to jednak ok. 40 minut. Po remoncie czas przejazdu na tym odcinku ma się skrócić do nawet 30 minut.

Oborniki w najbliższych 2 latach przejdą prawdziwą rewolucję komunikacyjną. Już ruszyła budowa dworca autobusowego (kliknij), a za moment rozpocznie się budowa węzłów przesiadkowych w Wargowie i w stolicy powiatu (zobacz tutaj) a we wrześniu wystartuje remont linii kolejowej a z nim powstanie przystanek kolejowy przy ul. Komunalnej i zmieniona zostanie organziacja ruchu w Ocieszynie. Podróżni w Obornikach odetchną z ulgą, bo powstanie też nowy dworzec kolejowy! Dla ułatwienia i podniesienia bezpieczeństwa peron ma zostać przeniesiony na drugą stronę torowiska. W alternatywie jest budowa tunelu pod torami. Rozmowy w tej sprawie m.in. także dziś prowadził z PKP burmistrz Tomasz Szrama. 

Harmonogram prac przesłał nam Zbigniew Wolny z Zespołu Prasowego PKP PLK S.A.:

Prace modernizacyjne na linii Poznań – Piła rozpoczną się 3 września br. w torze nr 1 między Poznaniem Głównym a Obornikami Most, które potrwają do listopada 2017 r. W tym czasie pociągi będą jeździły po drugim torze w obu kierunkach. Na tym odcinku wymienimy tor, sieć trakcyjną, zmodernizujemy urządzenia sterowania ruchem kolejowym, perony i obiekty inżynieryjne. Od marca 2018 r. rozpoczniemy roboty na odcinku jednotorowym Oborniki – Dziembówko. Zakończą się one we wrześniu 2018 r. W czasie tych robót będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Pozostałe odcinki (tor nr 2 między Poznaniem Głównym a Obornikami Most oraz tory między Dziembówkiem a Piłą) będą wykonywane do końca 2019 r.  

O postępach w inwestycjach będziemy informować na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież