Będzie też budowa węzłów przesiadkowych w Obornikach i Wargowie

Dofinansowanie na wezly przesiadkowe w Wargowie i Obornikach

Oborniki otrzymały kolejne potwierdzenie dofinansowania planowanych inwestycji.

Tym razem gmina otrzyma ponad 3 mln zł na budowę funkcjonalnych punktów przesiadkowych w miejscu dworca autobusowego przy ul. Powstańców Wielkopolskich oraz przy stacji kolejowej w Wargowie.

Projekt „Poznańska Kolej Metropolitalna. Węzły integracji – budowa systemu funkcjonalnych punktów przesiadkowych. Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego Wargowo i rozbudowa węzła przesiadkowego Oborniki Miasto” będzie realizowany w 2018 roku.

W Obornikach zakres prac będzie następujący: rozbiórka budynku dworca autobusowego, wiat peronowych, istniejącej nawierzchni, budowę parkingu wielostanowiskowego na 135 miejsc postojowych wraz z zatoką autobusową komunikacji gminnej, budowę pawilonu automatycznej toalety publicznej, przystosowanej również do potrzeb osób niepełnosprawnych, budowę ścieżki pieszo – rowerowej w pasie drogi wojewódzkiej 187 (ul. Powstańców Wielkopolskich) w kierunku obecnego dworca kolejowego Oborniki Miasto, oświetlenie parkingu, zieleń, ławki.

Natomiast w Wargowie zbudowany zostanie: parking samochodowy, przystanek autobusowy, dojście do peronów, ścieżka rowerowa dwukierunkowa w pasie drogi powiatowej (lub w razie konieczności poza pasem) w kierunku zachodnim od przejazdu kolejowego w Wargowie w kierunku do drogi powiatowej Wargowo-Kowalewko (do tzw. ronda) oraz do drogi krajowej nr 11, budowę wiat przystankowych, oświetlenia.

Realizacja tych inwestycji będzie dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020:

Tytuł: Poznańska Kolej Metropolitalna. Węzły integracji – budowa systemu funkcjonalnych punktów przesiadkowych. Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego Wargowo i rozbudowa węzła przesiadkowego Oborniki Miasto.

1.1. Nazwa Programu Operacyjnego

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020

1.2. Numer i nazwa Osi Priorytetowej w ramach Programu Operacyjnego

Oś priorytetowa 3: Energia

1.3. Numer i nazwa Działania w ramach Osi Priorytetowej

Działanie 3.3. Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska

1.4. Numer i nazwa Poddziałania w ramach Działania

Poddziałanie 3.3.3. Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania

Data rozpoczęcia projektu 2018-01-02

Data zakończenia projektu 2019-04-30

Całkowita wartość projektu 3 584 239,57

Kwota dofinansowania 3 046 603,63

Komentarze   

0 #2 Irek 2017-08-10 18:38
tu tylko chyba pomoze zmiana władzy w powiecie bo z tym składem w ZDP w Rogoźnie chyba nikt długo już nie ujedzie.
Cytować
0 #1 Kórczak 2017-08-10 18:07
Ścieżka pieszo-rowerowa do "ronda" przy drodze powiatowej Kowalewko-Wargo wo... Jest to jedna z najgorszych dróg, jaką kiedykolwiek jechałem, no może z wyjątkiem "przyjemności" przejazdu z Objezierza przez Górkę, Lulin do ... Kowalewka. Może ta ścieżka pieszo-rowerowa będzie tak solidna, że da się po niej śmigać samochodem?
Cytować