Po wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy - pierwsze komentarze

Prezydent RP Andrzej Duda w Obornikach

W środę 19 kwietnia w Obornikach wizytował Prezydent RP Andrzej Duda. Dziś na gorąco prezentujemy kilka komentarzy.

Współorganizatorami i zarazem współgospodarzami spotkania z Prezydentem Dudą byli: Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz Wiceprezes Okręgowego Związku Prawa i SprawiedliwośćMichał Zieliński. To m.in. ich poprosiliśmy o komentarze.

Niezwykle otwarta, inteligentna osoba – tak komentował  na szybko Prezydenta Dudę burmistrz Szrama. Dodałbym także bardzo ciepła. Sposób, w jaki jest przedstawiany Pan Prezydent w mediach, a jaki jest w rzeczywistości to dwa odmienne światy. Jestem niezwykle pozytywnie zaskoczony i zadowolony z wizyty dzisiejszego Gościa.

Pan Prezydent na spotkaniu w Sali Sesyjnej powiedział,  że będzie w rządowych kuluarach naciskał na przyspieszenie budowy S11 – liczymy na to bardzo – dodał Burmistrz Obornik.

W podobnym tonie wypowiadał się Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk: Bez względu na sympatie i antypatie polityczne Pan Prezydent bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Jesteśmy pod wrażeniem postawy Pana Prezydenta, jego łatwości wypowiadania się, elokwencji. Prezydent, który pokazywany jest w mediach, a ten który był dziś u nas, to dwie różne osoby.

To miłe, że głowa państwa pyta o największe bolączki włodarzy gminy Oborniki – kontynuował Zastępca. Oczywiście zwróciliśmy uwagę na konieczność budowy S11. Obornik ciągle czekają i czas aby to oczekiwanie się skończyło. Niestety wiele inwestycji przeciąga się w Polsce i stąd też problem z inwestycjami wzdłuż DK11. Wierzymy, że Pan Prezydent jednak pomoże nam.

Michał Zieliński zmęczony, ale bardzo zadowolony: Ostatnie dni były bardzo wyczerpujące, ale było warto. Pan Prezydent nie tylko obiecał, że przyjedzie do Obornik, ale także krótkim czasie to uczynił. Na pewno zyskują na tej wizycie wizerunkowo Oborniki. Miejmy nadzieje, że w końcu doczekamy się upragnionej S11. Dziś zyskaliśmy ważnego sojusznika. Ja dodatkowo jestem zadowolony, że udało mi się zorganizować spotkanie z Panem Prezydentem dla członków komitetu wyborczego w naszym regionie.

Wójt Gminy Ryczywół Renata Gembiak-Binkiewicz:

Cieszę się, że nie tylko mieszkańcy Obornik ale również gminy Ryczywół mieli dziś możliwość kontaktu z prezydentem RP. Widziałam na obornickim rynku wiele znajomych twarzy, i widać było, że spotkanie z głową państwa to dla nich wielkie wydarzenie. Gratuluję władzom Obornik perfekcyjnego przygotowania wizyty. Oczywiście, podczas spotkania w urzędzie miejskim nie omieszkałam przekazać Panu prezydentowi pozdrowień od naszych mieszkańców oraz zaproszenia do odwiedzin Gminy Ryczywół.

Już jutro kolejne komentarze oraz zdjęcia. Warto jeszcze dziś zapoznać się z artykułem z wypowiedzią Posła na Sejm RP Bartłomieja Wróblewskiego - zobacz tutaj.

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież