Poseł Wróblewski o obornickiej obwodnicy

Posel Wroblewski o obornickiej obwodnicy

Poseł na Sejm Bartłomiej Wróblewski przekazał nam najświeższe informacje na temat obornickiej obwodnicy.

W ostatnim czasie sprawa obornickiej obwodnicy zupełnie ucichła. Dlatego też poprosiliśmy o komentarz do sprawy Wiceprezesa Okręgowego Związku Prawa i Sprawiedliwość Michała Zielińskiego oraz Posła na Sejm Bartłomieja Wróblewskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwość.

Nie tylko obwodnica Obornik, ale cała droga krajowa nr 11 jest niezwykle istotną arterią nie tylko w znaczeniu lokalnym, ale i też ogólnopolskim. Zapewniam Państwa, że w chwili obecnej panuje jednomyślność wśród posłów Prawa i Sprawiedliwość z całej Wielkopolski o konieczności budowania tej drogi - mówił nam kilka dni temu Michał Zieliński. To niepodlega w ogóle dyskusji.

Nieco więcej zdradził nam we wtorkowe południe Poseł Bartłomiej Wróblewski. Wg przekazanych przez niego informacji wynika, że otrzymał zapewnienie o wzmożeniu prac nad projektem obwodnicy Obornik. Środki na ten cel są zapewnione i kwestie techniczne, projektowe mają być wykonywane z największym zaangażowaniem. Wg Pana Posła sprawy techniczne moga zająć ok. 3-3,5 roku. Sama budowa to ok. 2 lat. 

Co do finansowania budowy nie ma jeszcze decyzji. Poseł Wróblewski zwrócił uwagę na jeden bardzo istotny element. Jeśli będzie przygotowany projekt to zawsze będzie to istotny element w negocjacjach. Trudno się z tym faktem nie zgodzić. Czekamy zatem na kolejne wieści.

Komentarze   

+3 #2 specu 2017-04-20 20:59
Poseł Wróblewski juz zapomniał jak głosował w sprawie poprawki by przeznaczyć środki na S11 z obwodnicami Piły, Ujścia, Chocieży i Obornik.
GŁOSOWAŁ PRZECIW!!!

Kilka dni temu rząd przedstawił założenia do programu budowy dróg i się okazało że w ogóle budowa S11 została odłożona na kiedyś tam, nie wiadomo kiedy. Kłamią i jeszcze raz KŁAMIĄ!!!
Teraz mydli oczy jakimiś bajkami.
Cytować
+1 #1 Andrzej Ilski 2017-04-19 20:42
były pieniądze na króciutki spektakl pod nazwą pijar prezydenta Duda to powinny byc pieniądze na obwodnice panie Prezydencie.
Cytować