Pod Ocieszynem powstanie elektrownia wiatrowa?

Pod Ocieszynem stanie wiatrak?

Do Urzędu Miasta w Obornikach wpłynął wniosek o pozwolenie na postawienie elektrowni wiatrowej w strefie między Bogdanowem i Ocieszynem.

 

Rada Miejska w Obornikach przyjęła przed 2 miesiącami uchwałę ograniczającą możliwość funkcjonowania uciążliwych przedsięwzięć pomiędzy tymi 2 miejscowościami. Szereg uwag przed sesją złożyły: Sołectwo Ocieszyn, Stowarzyszenie Bogdanowo - Zawsze Aktywni i Polska Konfederacja Nieruchomości, która zarządza osiedlem bloków w Bogdanowie. Ostatecznie rozszerzono liczbę zakazanych działalności, ale tylko w niewielkim stopniu zmieniając listę propozycji Burmistrza Obornik. W ten sposób pozostała między innymi możliwość stawiania elektrowni wiatrowych.

Na poniedziałek 7. lipca w Urzędzie znajdował się jeden wniosek o pozwolenie postawienia wiatraka. Jak nam się udało dowiedzieć trwają w tym momencie standardowe procedury, jak przy każdym tego typu piśmie. Zapewniono nas jednak, że nie ma żadnego wniosku o pozwolenie na budowę całej fermy wiatrowej. Jest tylko wniosek o ten jeden wiatrak. 

Wśród mieszkańców obu wsi istnieje przekonanie, że powstanie w tym pasie farmy wiatrowej spowoduje obniżenie wartości gruntów. Pojedynczy wiatrak do tego jednak nie doprowadzi.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież