Nowe gatunki: kiepówka, butlodzioby i inne …

welna 4

 

Pozostałość po sobotniej imprezce nad Wełną. Zapewne fajnie się imprezowało w przepięknym otoczeniu przyrody, szkoda, ze imprezowicze nie potrafili zachować się na poziomie i zostawili po sobie taki bałagan. Czy jest jakaś szansa aby jakoś ucywilizować  takich śmieciarzy?

Wędrując po okolicznych lasach i łąkach doznaje się często zwykłego uczucia odrazy, odrazy do ludzi, którzy idąc na spacer wyrzucają bezmyślnie wszystko do lasu, do rzeki czy na łąkę. Papierki po batonach, butelki, opakowania, pety.

Każde miejsce z zwalonym pniakiem czy ławką upstrzone jest  pozostałością po kulturalnie spędzających czas na łonie przyrody śmieciarzy.

Co kilka miesięcy organizowane są w wielu miejscowościach akcje sprzątania w których uczestniczy spora ilość dzieci i czasami dorośli, te akcje są bardzo ważne jednak za każdym razem zbierana jest taka sama lub większa ilość śmieci.

Jak bardzo trzeba mieć źle poukładane w głowie, że wywala się śmieci byle gdzie!?

Problem śmieciarzy dotycz całej Polski, na całe szczęście coraz więcej osób nie zgadza się na to bezmyślne niszczenie środowiska, zobaczcie film pt.” Z kamerą wśród śmieci”