fbpx

OZE- branża otwarta na każdego. Kurs trwa tylko rok

Obecny rynek pracy potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów, między innymi w branży odnawialnych źródeł energii. Świat idzie w kierunku ochrony środowiska, co wymuszają zmiany klimatyczne. Ludzie podążają w stronę odnawialnych źródeł energii i ekologicznych domów. Efektem jest zapotrzebowanie na pracowników w branży OZE.

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zaliczany jest do zawodów przyszłościowych. Kurs można zrobić w rok, a jedna ze szkół oferuje dodatkowe kwalifikacje. Branża jest otwarta na kobiety i mężczyzn, w każdym wieku.

Dlaczego pójście w OZE się opłaca?

Zmiany w prawie budowlanym wymuszają na inwestorach podejmowanie między innymi decyzji o ekologicznych źródłach energii i ogrzewaniu, które służy naturze. Choć jeszcze nie ma zakazu palenia węglem, to jednak opłaca się stawiać na inne rozwiązania, które służą człowiekowi i planecie. Dlatego w wielu domach stają pompy ciepła, które są uznawane za jedne z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania domu.

O tym jak szybko rozwija się branża OZE w Polsce i na świecie świadczą statystyki, ale też wystarczy rozejrzeć się dookoła siebie, by dostrzec instalacje fotowoltaiczne. Z każdym rokiem przybywa ich na domach i budynkach firmowych. Każdy szuka oszczędności i niezależności od rosnących cen energii elektrycznej.

Warto iść w tą branże z jeszcze jednego powodu, zarobków. Ile zarabia technik oze? To oczywiście uzależnione jest od doświadczenia, miejsca pracy, stanowiska. Natomiast, gdy pracowników brakuje, to już podczas rozmowy kwalifikacyjnej można negocjować stawkę.

Jak zdobyć dyplom technika OZE?

Nie jest to trudne, ale wymaga poświęcenia czasu na naukę. Aby być dobrym fachowcem, ważna jest zarówno teoria jak i praktyka. Dużym ułatwieniem jest dziś możliwość kształcenia przez internet. Kurs online w części teoretycznej oferuje Szkoła Partnerska Viessmann. W ofercie tej szkoły jest kierunek technik energetyki odnawialnej zaoczne. Dzięki czemu naukę z łatwością można pogodzić ze studiami stacjonarnymi, pracą na pełnym etacie i rodziną.

Wykłady odbywają się przez internet, a cały kurs trwa rok. Dodatkowo, słuchacze szkoły mogą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach z montażu i uruchamiana urządzeń marki Viessmann. Otrzymują też certyfikat, potwierdzający dodatkowe umiejętności.

Szkoła otwarta jest na wszystkich, którzy ukończyli 18 lat. Wystarczy mieć wykształcenie zawodowe bądź średnie- nie jest wymagana matura.

Wstępnie można zapisać się przez formularz dostępny na stronie szkoły. Liczy się kolejność zgłoszeń.