Leśnicy na 100 rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Wielkopolscy Leśnicy oddają hołd Powstańcom Wielkopolskim, od dzisiaj do połowy lutego na wszystkich leśniczówkach zawisły flagi powstańcze i flagi narodowe, wydano również okolicznościowy komiks „Wolność w sercu lasu”.

Komiks przybliża sylwetki leśników-Powstańców, a szczególności postać nadleśniczego Władysława Wiewiórowskiego, który to na wieść o wybuchu powstania w Poznaniu 27 grudnia 1918 roku, stanął na czele oddziału powstańców wrzesińsko-miłosławskich i wraz z nimi doprowadził do szybkiej kapitulacji niemieckiego garnizonu we Wrześni. Akcja zaczyna się w wyjątkowym miejscu w Wielkopolsce zwanym  Bagatelka, która stała się symbolem leśnej „Twierdza Polskości” – to miejsce gdzie las okazał się być sprzymierzeńcem, ochroną i obroną dla wielu pokoleń wielkopolskich leśników, którzy walczyli w imię wolności w kolejnych zrywach narodowych. Patriotyzm wpisany jest w zawód leśników.

Komiks opublikowano na łamach dzisiejszego numeru Głosu Wielkopolskiego, można go obejrzeć na naszej stronie:

Loading...

foto: Nadleśnictwo Oborniki - Leśnictwo Daniele (M.Kubiak)

daniele 1

 

Okolicznościowy filmik nakręcony przez Wielkopolskich Leśników z RDLP w Poznaniu:

 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież