UWAGA! Zakaz wstępu do lasy wydłużony do 25.05.2018

Z uwagi na warunki pogodowe zmieniono termin wprowadzonego zakazu. Nadleśniczy Nadleśnictwa Oborniki wprowadził zakaz wstępu w dniach od 18.05 do 25.05, wcześniej miał on zakończyć się 20.05. 

Zakaz spowodowany jest koniecznościa wykonania oprysku na szkodniki lasu. Do przeprowadzenia zabiegu niezbędna jest odpowiednia pogoda, bez opadów i bez wiatru!

Dzisiaj w godzinach rannych wykonano oprysk, nie mamy jeszcze informacji czy warunki pogodowe pozwoliły na prawidłowe przeprowadzenie całego oprysku. Szczegółową informację na temat oprysku i lokalizcję zabiegu podajemy tutaj https://www.eoborniki.pl/eco-e-oborniki/e-lenik/8920-uwaga-okresowy-zakaz-wstepu-do-lasu-17-20-6.html

Na czym polega taki oprysk i jak to się dzieje można zobaczyć na załączonym filmie. Opracowanie jest uniwersalne a w około 1,5 minucie filmu zamieszczono zdjęcie z Puszczy Noteckiej zniszczonej przez strzygonie choinówkę, która 100 lat temu zniszczyła ja praktycznie w całości.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież