fbpx

Kupujesz Tablet na Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka coraz bliżej. W tym roku nabierze on szczególnego wymiaru. Po prawie dwóch miesiącach izolacji w domu, dzieci niejako spodziewają się czegoś wyjątkowego na swoje „drugie” urodziny. Rodzice stają przed szerokim wachlarzem opcji, które będą w stanie sprawić radość ich pociechom. Ważnym jest by dobrać jednak prezent z głową, który będzie służył przez dłuższy czas, przykuje do siebie dziecko, a nie po 5 minutach będzie zbierał kurz, zapomniany gdzieś z tyłu półki.

Wśród prezentów najczęściej wybieranych przez rodziców prym będą wiodły dodatki elektroniczne. Zabawki interaktywne w postaci dronów lub zdalnie sterowanych pojazdów z pewnością pojawią się na niejednej liście zakupów. Opcją, która będzie miała szansę na wybicie będą tablety. Młodzi użytkownicy coraz częściej pragną tego co dorośli. Tablet nie jest już sprzętem ciężko dostępnym i zarezerwowanym jedynie dla zamożniejszych użytkowników. Dziś tego rodzaju dodatek znajduje się prawie wszędzie, służąc zarówno do pracy, jak i rozrywki. Dzieci coraz częściej chcą mieć swoje małe, elektroniczne okno na świat, które pozwoli im grać, oglądać filmy/kreskówki, jak i wykorzystywać możliwości różnorodnych aplikacji. Dobry tablet nie jest obecnie wydatkiem, który w wyjątkowo mocno odczuwalny sposób uszczupli domowy budżet.

Coraz częściej wybierany prezent

Tablety coraz częściej są wybierane przez rodziców ze względów możliwości edukacyjnych, jakie dają. Dziecko za pomocą tabletu szybko zyskuje dostęp do całego świata. Jest to często znacznie tańsza alternatywa niż kupowanie nowego laptopa (specjalnie dla dziecka) lub inwestowanie w oddzielne stanowisko komputerowe w domu. Tablet to zakup, który szybko się zwraca, nie tylko daje dziecku nowe możliwości do spędzania wolnego czasu, ale również chwilę „spokoju” dla rodziców. Często dzieci korzystają ze sprzętów (tabletów, telefonów) swoich rodziców. Stwarza to jednak wiele problemów, bo wcześniej, czy później zdarzy się sytuacja, że sprzęt jest „potrzebny” dwóm osobom jednocześnie. Z drugiej strony instalowanie gier i aplikacji oraz zapychanie sobie miejsca i pamięci na urządzeniu, które używa dorosły jest dla niego uciążliwe. Dziecko z tabletem nie jest dzisiaj żadnym niecodziennym widokiem. Tego rodzaju sprzęt jest coraz częściej zabierany na różnorodne wyjazdy, które pozwalają dorosłym na spokojniejsze przetrwanie drogi. Teraz w czasie znoszenia różnorodnych obostrzeń, wycieczki i wypady rodzinne powrócą znowu do łask. Kupno trafionego prezentu na Dzień Dziecka pozwoli wypełnić dziecku czas w przyszłości oraz pozwoli mu na lepsze realizowanie się.

Koszt tabletu, a eksploatacja

Dobrej jakości tablet wyposażony jest w fabryczną baterię, która posiada sporo cykli ładowania przed sobą. Chodzi o to, że mimo intensywnego użytkowania, nie będzie się ona zużywać w szybkim tempie. Jednak z biegiem czasu, będzie można zauważyć, że mimo wszystko bateria zaczyna się eksploatować. Tablet będzie spędzać więcej czasu na byciu podłączonym do ładowarki, a jego czas pracy bez kabla może po kilku miesiącach ulec zauważalnemu skróceniu. Tablet siłą rzeczy będzie się zużywał. W momencie, gdy bateria zacznie zawodzić operowanie sprzętem staje się coraz bardziej uciążliwe. W takim momencie wielu użytkowników decyduje się na kupno nowego tabletu, co jedynie potęguje koszty. Kupienie nowej baterii jest znacznie ekonomiczniejsze i dostarcza mniej problemów. W sieci bez problemów można znaleźć wiele video tutoriali, które pomogą szybko rozłożyć sprzęt i wymienić potrzebny komponent bez żadnego uszczerbku. Nowa bateria to ułamek ceny nowego tabletu i zaopatrzenie się nią zawczasu pozwoli na uniknięcie przestojów w użytku. Umożliwi to również uniknięcie sytuacji, gdy dziecko będzie się domagało nowego sprzętu. Dzięki nowej baterii życie tabletu można z powodzeniem przedłużyć o wiele miesięcy.

Szukając baterii najlepiej jest kierować się w stronę sklepów o ugruntowanej pozycji, które są w stanie zapewnić profesjonalny oraz zróżnicowany sprzęt. Sklepy specjalizujące się w sprzedaży różnorodnych baterii jak np. Świat Baterii powinny być punktem do odwiedzenia na zakupowej liście, gdy dziecku zamierza się kupić nie tylko tablet, ale również laptop, czy np. głośnik bluetooth. Nie warto ignorować kwestii baterii w sprzęcie elektronicznym. Spychanie jej na margines raczej wcześniej niż później da o sobie znać. Dzień Dziecka warto wykorzystać również do zastąpienia baterii w sprzętach używanych codziennie przez dorosłych użytkowników.