fbpx

Rodzaje ubezpieczeń assistance - co można ubezpieczyć

Nazwa assistance każdemu kojarzy się przede wszystkim z ubezpieczeniem auta. Ten szczególny rodzaj ubezpieczenia, obejmuje jednak także wiele innych zagadnień. Chcesz wiedzieć, jakie są rodzaje assistance? Dowiedz się więcej z naszego przewodnika po tym ubezpieczeniu.

Assistance dla turysty

Osoby, które podróżują często i dodatkowo uprawiają różne sporty ekstremalne jak nurkowanie, narciarstwo czy skoki spadochronem, wiedzą jak ważne jest posiadanie dobrego ubezpieczenia. Przy codziennym ekstremalnym spędzaniu czasu wolnego nie trudno o wypadek. Posiadając polisę możesz być pewny, że w razie mniejszego lub poważniejszego urazu, zostaniesz odpowiednio zaopiekowany. Dzięki assistance nie będziesz pokrywał kosztów transportu do kraju oraz innych, wyjątkowo drogich świadczeń.

Assistance komunikacyjny

To oczywiście najbardziej wszystkim znana forma ubezpieczenia. Każdy właściciel auta dokładnie wie, jakie są plusy posiadania pełnego pakietu assistance samochodu. Jeśli już posiadasz takie ubezpieczenie wiesz, że zapewni Ci w sytuacjach kryzysowych holowanie, naprawę samochodu lub auto zastępcze, a także pomoc w razie kradzieży. Często assistance samochodu ważne jest nie tylko w kraju. Można wykupić polisę międzynarodową, gdzie spokojnie można się poruszać po całej Europie. Będzie to szczególnie potrzebne osobom często podróżującym w celach turystycznych, jak i biznesowych.

sprytnesposobynanizszaskladkeoc2

Assistance domowy

Dom to twój azyl, tylko tutaj czujesz się bezpiecznie, prawda? Aby nie zakłócać Twojego spokoju, pomyśl o dobrym ubezpieczeniu assistance. Obejmuje ono naprawę sprzętu AGD, czy RTV oraz pozwala na korzystanie z usług elektryka, dekarza, szklarza, ślusarza, czy hydraulika, a także pomoc techniczną w razie awarii. Wystarczy tylko wybrać numer telefonu wyznaczony w polisie. Jeśli podczas pożaru lub innego groźnego zdarzenia domownicy nie mogą wrócić do mieszkania ubezpieczyciel zapewni noclegi, opiekę medyczną oraz transport ocalonych rzeczy. Dla bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naprawdę warto takie ubezpieczenie posiadać.

rodzajeubezpieczenassistance comoznaubezpieczyc2

Assistance medyczny

Ten rodzaj świadczenia, obejmuje swoim zakresem przede wszystkim transport medyczny, dowóz leków, czy wizytę lekarza w domu. Assistance medyczny cieszy się coraz większym powodzeniem, ponieważ zapracowani na co dzień, nie mamy czasu na zbyt długie oczekiwanie w kolejkach przychodni. Chcemy szybkiej i rzetelnej opinii lekarza, a dzięki assistance jest to możliwe. Świadczenie to często jest dodawane do kredytów, kart kredytowych lub kont bankowych.

Jak widać, zakres assistance jest bardzo duży, a wachlarz świadczeń wciąż się poszerza. Naprawdę warto z niego korzystać, by czuć się bezpiecznie. Odpowiedniego ubezpieczyciela znajdziesz chociażby przez internet. Konsultanci, chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie czekaj i ubezpiecz swój dom, samochód, oraz najcenniejszą rzecz, czyli zdrowie.