Wieczornica patriotyczna w Obornickim Ośrodku Kultury

wieczornica patriotyczna w ook

Wspaniałe widowisko patriotyczne mogli zobaczyć uczestnicy "Wieczornicy patriotycznej" zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr w 3 Obornikach.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  ustanowiony ustawą z dnia 9 lutego 2011 roku a obchodzony 1 marca  upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Pierwszego marca br. uczniowska grupa teatralna „PRÓBA” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach przedstawiła widowisko zatytułowane „Inka”, przedstawiające historię Danuty Siedzikównej, sanitariuszki Wileńskiej Brygady AK . Inka, Danuta Siedzikówna w wieku 18 lat została rozstrzelana przez komunistyczny aparat represji za wierność Polsce.  W widowisku wystąpili: wspomniana już grupa teatralna, zespół wokalny „ARDENTE” prowadzony przez Arletę Zmyślińską oraz chór „BEL CANTO” prowadzony przez Roberta Płócienniczaka.

Jednym z elementów wieczoru było wręczenie przez Burmistrza Obornik Tomasza Szramę wyróżnień laureatom gminnego konkursu plastycznego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.  Wyróżnione  prace były wystawione w dniu przedstawienia  w ośrodku kultury. Pomysłodawcą oraz reżyserem widowiska jest Aleksandra Kulupa.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież