fbpx

Będą zbierać na renowację pomników powstańców

Tradycyjnie już w Dzień Wszystkich Świętych zbiórkę na renowację mogił powstańców wielkopolskich organizują kibole Lecha Poznań.

1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich. Tego dnia też prowadzona jest zbiórka pieniędzy na renowację mogił i pomników powstańców wielkopolskich. W tym roku akcja prowadzona była 31 paździenrika i kontynuowana będzie 1 listopada. Z tradycyjnym apelem o szczodrość apelują Oborniccy Fanatycy:

Wiara.

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, w którym pochylamy się nad grobami swoich bliskich. Będąc na cmentarzach udowadniamy, że pamięć po zmarłych jest w nas cały czas trwała i w ten wyjątkowy dzień jednoczymy się z nimi.
Niestety na Wielkopolskich cmentarzach są też groby, zapomniane, opuszczone, albo nie ma już kto się nimi opiekować.
Wśród nich są groby Powstańców Wielkopolskich.
Przypomnijmy. że Powstanie Wielkopolskie to jeden z największych a na pewno najbardziej udany zryw narodowy.
Pamiętając o bohaterach tego niezwykłego wydarzenia kibole Lecha od wielu lat, 31 października oraz 1 listopada organizują zbiórki na renowację mogił oraz pomników naszych bohaterów.
Z ogromną dumą informujemy, że po raz kolejny do zbiórki włączają się Oborniccy Fanatycy, którzy będą wyposażeni w odpowiednie identyfikatory i przeprowadzą kwestę na trzech cmentarzach w naszym powiecie, są to: Cmentarz parafialny w Obornikach, cmentarz w Objezierzu oraz cmentarz w Rogoźnie.
Naszych wolontariuszy będzie można spotkać 31.10 i 1.11 w okolicach w/w cmentarzy.
Każdy rodowity Pyrus ma w rodzinie przodka Powstańca, dlatego zachęcamy do wrzucania do puszek.
Pierwsza nasza zbiórka odbyła się w 2014r od tego czasu regularnie ją kontynuujemy, dzięki Wam, nasze FC zebrało w sumie Ok 80 tys zł, za które wymieniliśmy płyty w kwaterze na obornickim cmentarzu, dokonaliśmy renowacji pomników w naszej gminie, wymieniliśmy tablicę upamiętniającą, oraz oznaczyliśmy setki grobów Powstańcom🇵🇱
Zachęcamy również do kwestowania razem z nami. Jeżeli jesteś zainteresowany/ zainteresowana to napisz do nas.
Nasze puszki będą również stacjonarnie w Kawerna Pod Orłem oraz ELMAR Hurtownia Elektryczna, gdzie w każdej chwili można wrzucić do puchy bejmy 😉
Chcemy poinformować, że zbiórka datków odbędzie się za aprobatą oraz wstawiennictwem administratorów cmentarzy.
CZEŚĆ BOHATEROM I CHWAŁA POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM!!!🇵🇱🇵🇱🇵🇱