Przejdź do głównej treści

Jak montować prostą markizę?

| MP | Dom

Jak montować prostą markizę?

Na wstępie od razu jednoznacznie stwierdzamy – nie polecamy samodzielnie montować markizy. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Dlaczego, nie polecamy? Producenci markiz przy reklamacji w pierwszej kolejności wyliczają błędy montażowe, dopiero potem zwracają uwagę na jakieś problemy z ich produktem. Generalnie sprzęt jest bezawaryjny i to właśnie niefachowy montaż stanowi najczęstszą przyczynę reklamacji.

Jeżeli jednak czujecie się na siłach polecamy przekazujemy kilka uwag. Omawiany przykład montażu markizy wzbogazony jest zdjęciami wykonanymi przez www.markizy-poznan.pl

Markizy zapakowane są w oryginalne opakowanie, jeżeli w trakcie kupna stwierdzimy uszkodzenie opakowania, to lepiej poprosić o inny egzemplarz lub poświecić kilka minut na dokładne sprawdzenie zawartości opakowania. Do montowania markizy trzeba przygotować: poziomice, miarę taśmowa lub składaną, ołówek, wiertarkę udarową, wiertło do betonu, sześciokątny klucz trzpieniowy tzw. imbus 6 lub 13, klucz płaski 13, klucz nasadowy 17 lub 19, młotek gumowy. Tak przygotowani przystępujemy do wyznaczenia powierzchni montażowej, uwzględniając wymiar gabarytowy markizy oraz warunki zabudowy.

Ważną czynnością jest prawidłowe rozmieszczenie uchwytów ściennych na belce kwadratowej, należy je rozmieścić w odległości od siebie nie większej niż 10 cm do każdego za wsporników ramion. Pozostałe wsporniki rozmieszczamy równomiernie na belce kwadratowej pamiętając aby odległości od siebie nie były większe niż 250 cm.

Po odpowiednim rozmieszczeniu uchwytów mierzymy rozstaw otworów i nanosimy je na powierzchnię montażową. Prawidłowe funkcjonowanie markizy Poznań uzależnione jest od umieszczenia tych otworów w jednej płaszczyźnie. Uchwyty ścienne należy dobrze wypoziomować. W wypadku wyposażenie markizy w elektryczne napędy trzeba w tym momencie odpowiednio doprowadzić zasilanie. Wskazane czynności są odpowiednim przygotowaniem do montażu markiz, teraz możemy przystąpić już do zasadniczej czynności montażowej. Pierwszy krok to wywiercenie otworów w ścianie.

Sprawdzamy czy w wypadku ścian z termoizolacja można wyciąć otwory na kostki dystansowe, są one stabilniejsze i nie wpływają na zniszczenie wierzchnie warstwy tynków. Markiza musi być przymocowana do części konstrukcyjnej ściany. W wywiercone otwory wprowadzamy dyble lub elementy łącznika klejowego. Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu markizy nakładamy ja na otwory i dokręcamy. Markiza już jest przymocowana, ale to nie koniec pracy.

 

 


Dom

Fotel na biegunach to mebel, który kojarzy się z relaksem, przytulnością i ponadczasowym stylem. Choć często przywodzi na myśl tradycyjne wnętrza, w nowoczesnych aranżacjach odnajduje się równie dobrze. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego wyjątkowego siedziska, doceniając jego wygodę oraz…
Regularne czyszczenie klimatyzacji domowej jest kluczowe dla zapewnienia zdrowego i komfortowego środowiska w Twoim domu.
Marzysz o miejscu, w którym możesz zanurzyć się w świat książek, zapomnieć o codziennym pośpiechu i cieszyć się chwilą spokoju? Domowa biblioteka to nie tylko funkcjonalne miejsce do przechowywania książek, ale także przytulny zakątek, który sprzyja relaksowi i pobudza wyobraźnię.
Goście odwiedzający restauracje oczekują nie tylko doskonałego jedzenia i obsługi, ale także odpowiedniego komfortu termicznego.
Stare, nieszczelne okna to problem, który wciąż dotyczy wiele domów, zwłaszcza tych zbudowanych w dawnych czasach, gdy nowoczesne technologie budowlane nie były dostępne. Montowanie okien skrzynkowych na kit lub uszczelnianie kocami lub watą to była niemal codzienność, a zimą niejednokrotnie stosow…
Kolorystyka drzwi wewnętrznych jest pomocniczym, ale jednak istotnym kryterium wyboru. I dotyczy to w równej mierze wnętrz domów czy mieszkań, jak też biur, sklepów czy przestrzeni publicznych. Wybór wcale jednak nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać.
Bezpieczeństwo posesji to jeden z najważniejszych aspektów, o które dbają właściciele domów, firm czy obiektów przemysłowych. Odpowiednio dobrane oświetlenie zewnętrzne nie tylko poprawia widoczność po zmroku, ale także pełni istotną funkcję prewencyjną.