Przejdź do głównej treści

Pędziła 117 km/h w Międzylesiu. 22-latka z gminy Murowana Goślina straciła prawo jazdy

| MP | Bezpieczeństwo
foto: KPP w Obornikach
foto: KPP w Obornikach

25 października 2025 r. policjanci z Obornik zatrzymali młodą kobietę, która w obszarze zabudowanym pędziła aż 117 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości i recydywę zapłaci 4000 zł i straciła prawo jazdy.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Obornikach, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę w Międzylesiu zatrzymali do kontroli kierującą samochodem marki Skoda. Pomiar prędkości wykazał, że 22-letnia mieszkanka gminy Murowana Goślina poruszała się z prędkością 117 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że kobieta nie pierwszy raz łamie przepisy – dopuściła się wykroczenia w warunkach recydywy. Policjanci nałożyli na nią mandat w wysokości 4000 zł oraz 14 punktów karnych, a także zatrzymali jej prawo jazdy.

– Pomimo naszych apeli wielu kierowców wciąż nie zdaje sobie sprawy, że brawura i nadmierna prędkość to jedne z głównych przyczyn wypadków – przypomina podkom. Izabella Leśnik z KPP w Obornikach.

Policja zapowiada dalsze kontrole prędkości na drogach powiatu, zwłaszcza w miejscach, gdzie kierowcy najczęściej łamią przepisy.

Źródło: KPP w Obornikach, podkom. Izabella Leśnik

W rejonie Łukowa i Żernik policja poszukuje obcokrajowców. Mieli wysiąść z busa z torbami na plecach.
Mieszkanka powiatu poznańskiego jest ofiarę śmiertelną wypadku na ul. Wągrowieckiej w Rogoźnie.
W wyniku zdarzenia z udziałem 2 samochodów ciężarowych i jednego osobowego poszkodowane zostały 2 osoby. Przetransportowano je do szpitala!
Podczas obchodu rejonu służbowego do dzielnicowych podszedł mężczyzna, który poinformował, że zauważył starszego pana sprawiającego wrażenie zdezorientowanego i zagubionego.
Sprawca środowego zdarzenia na małym moście w Obornikach został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. To jednak nie wszystko.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, realizując czynności operacyjne i procesowe w sprawach przestępstw przeciwko mieniu, zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże oraz kradzież z włamaniem. Do zatrzymań doszło tego samego dnia i dotyczyły one dwóch odrębnych…
Czujność i spostrzegawczość policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Rogoźnie doprowadziły do zatrzymania 43-letniego mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.