Intel Extreme Masters – mistrzowie e-sportu w walce o ogromną stawkę

Już wkrótce Katowice staną się światową stolicą e-sportu. Od 14 lutego do 3 marca najlepsi gracze zmierzą się w czasie turniejów zorganizowanych w ramach Intel Extreme Masters. Zapowiada się masa emocjonujących rozgrywek i wydarzeń specjalnych.

Intel Extreme Masters – elektroniczne igrzyska

Intel Extreme Masters to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń e-sportowych. Przyciąga tłumy miłośników gier – zarówno kibiców, jak i uczestników turniejów. Impreza, nieprzerwanie od 2013 roku, odbywa się w Katowicach. W tym roku wydarzenie zaplanowano na dni 14 lutego – 3 marca. Po raz pierwszy w Polsce rozegrany zostanie turniej Counter-Strike: Global Offensive rangi Major.

14 lutego rozpocznie się The Challengers Stage – pierwsza faza kwalifikacyjna. 16 zespołów będzie rywalizować do 20 lutego w ESL Arena w Katowicach. Od 21 do 24 lutego odbędzie się z kolei The Legends Stage. W tej fazie weźmie udział osiem najlepszych drużyn pierwszej fazy oraz z poprzedniego Majora. Co ciekawe, play-offy będzie można oglądać na żywo w obecności ponad 1000 widzów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Punktem kulminacyjnym wydarzenia jest The Champions Stage, czyli decydująca faza. Odbędzie się ona w Spodku w dniach 28 lutego - 3 marca i wyłoni nowego mistrza świata. 

Gratka dla fanów CSa

Intel Extreme Masters 2019 jest edycją wyjątkową za sprawa rozgrywek Counter-Strike: Global Offensie. Valve, twórca gry, przyznał im status Major. Dzięki temu starcia graczy stały się turniejami najwyższej rangi, co dodaje im wyjątkowego prestiżu. Pula nagród wynosi w tym roku aż milion dolarów. Można spodziewać się zatem zaciekłych walk. Bilety na Intel Extreme Masters 2019 znajdziesz na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/intel_extreme_masters_2019. Nie zwlekaj ze zdobyciem wejściówki. Turnieje cieszą się ogromnym zainteresowaniem amatorów e-sportu. Karnety na Intel Extreme Masters potrafią rozchodzić się w kilka minut. 

Intel Extreme Masters Expo

Słynna impreza e-sportowa to jednak nie tylko rozgrywki najlepszych graczy. Podczas Intel Extreme Masters w Katowicach odbędą się też targi Extreme Masters Expo. Wśród wystawców pojawią się najlepsze marki technologiczne. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w konkursach i turniejach, a także przetestować najnowsze technologie. 

Nagrody dla mistrzów StarCrafta II

Na Intel Extreme Masters po raz kolejny pojawią się najlepsi gracze z całego świata w StarCrafta II. Pula nagród wyniesie w ich przypadku 250 tysięcy dolarów. Może ona jednak zostać podniesiona nawet do 400 tys., w zależności od przychodów ze sprzedaży zestawu StarCraft II: War Chest. Co ważne, w Katowicach pojawi się mistrz świata World Championship Series Joona "Serral Sotala". Pierwszy etap rozgrywek odbędzie się 25-26 lutego w ESL Arenie. Na czas od 28 lutego do 1 marca w MCK zaplanowano fazę grupową. Decydujące rozgrywki rozpoczną się 2 marca, a 3 marca rozegrane zostaną półfinały oraz finały. Zwycięzca zdobędzie 150 tys. dolarów.  

Intel Extreme Masters przyciąga coraz więcej zainteresowanych. W zeszłym roku imprezę w dwa weekendy odwiedziło ponad 169 tysięcy uczestników, jeszcze więcej widzów przyciągnęły internetowe streamy. Nowa edycja będzie obfitować w niezapomniane wrażenia, szczególnie za sprawą rozgrywek CS.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież