Programowanie dla dzieci

Szkoła programowania dla dzieci to specjalistyczny kurs, na którym w skondensowanej formie wykładane są podstawy programowania w danym języku. W takiej szkole mogą wziąć udział dzieci od 13 lat wzwyż.

Dzięki rozpoczęciu nauki w tak młodym wieku mają one szansę szybciej przyswoić praktyczną wiedzę, która będzie bazą do rozwoju w późniejszych latach. Zajęcia prowadzone są przez osoby, które posiadają olbrzymią wiedzę oraz doświadczenie w programowaniu.

 

Jakie zajęcia przewidują takie kursy? 

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nie jest to kurs, który zakłada naukę poprzez zabawę, pomimo, że jest on skierowany tak naprawdę do najmłodszej grupy wiekowej. Autorzy kursu zaznaczają, że na kursie poruszane są dokładnie takie same kwestie i tematy jak w przypadku kursów programowania dla dorosłych. Dzięki takiej formule kurs pozwala w bardzo szybkim czasie przyswoić wiedzę i zdobyć umiejętności, które będą wstępem do dalszej nauki programowania. 

Wstępem do kursu są podstawowe zagadnienia co do tego, czym jest programowanie i jakie są jego podstawy. W kolejnym kroku istotne jest wstępne zapoznanie się z niektórymi, najpopularniejszymi językami programowania jak chociażby Java czy C++. Dzięki tym językom możliwe jest wykonanie właściwie wszystkiego, od aplikacji internetowych przez mobilne aż po układy sterujące różnego rodzaju urządzeniami. Kurs zakłada także wprowadzenie najmłodszych adeptów programowania do świata systemu Linux, na którym być może wcześniej nie mieli okazji próbować swoich sił. Wśród poruszanych zagadnień jest więc programowanie obiektowe i strukturalne oraz wprowadzenie do wszystkiego, co niezbędne w przyborniku programisty. 

Praktyczne i konkretne podejście do nauki

Szkoły programowania dla dzieci zazwyczaj nie są darmowe, ale jakość prowadzonych na nich kursów jest bardzo wysoka. Cechuje je przede wszystkim bardzo konkretne podejście do tego, co dziecko ma się nauczyć i do czego ma się mu to przydać. Z pewnością nie jest to więc marnowanie czasu. Jeśli więc maluch deklaruje zainteresowanie taką tematyką i widzi swoją przyszłość w IT - na takim kursie może sprawdzić, czy faktycznie go to interesuje, a jeśli tak to może zyskać solidne podstawy na przyszłość, niezależnie od tego jaką ścieżkę edukacyjną wybierze. Podczas kursu dziecko ma możliwości rozwoju, ale i po jego ukończeniu może nadal pogłębiać swoją wiedzę o danych językach programowania poprzez samodzielną naukę. Dodatkowo szkoła programowania uczy kreatywności i radzenia sobie w każdej sytuacji poprzez stosowanie czasem bardzo niestandardowych rozwiązań, które mimo wszystko działają w praktyce. 

Kursy prowadzone są w standardowych grupach do 15 osób i odbywają się podczas wakacji jak i w semestrze w godzinach popołudniowo - wieczornych. Nie trzeba posiadać niemalże żadnego wcześniejszego przygotowania ani wiedzy wstępnej - wystarczą podstawowe umiejętności poruszania się po komputerze. Kurs dedykowany jest zarówno osobom mocno zdeterminowanym do nauki programowania jak i hobbystom, którzy chcą go odbyć, aby poszerzyć swoje zainteresowania.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież