Jak wybrać porządny i niedrogi telefon?

Jak wybrać porządny i niedrogi telefon?

Przyzwyczaiłeś się do telefonów, które modne były dziesięć lat temu? Niektórzy nadal tęsknią za ich wytrzymałością, zasięgiem, który nigdy nie zawodził oraz mimo że szerokim, o i tak niewielkim rozmiarem. Pomimo tego, że takie telefony nie posiadały jakichś super funkcji, mnóstwa gier, dużej pamięci czy przejrzystych aparatów, to były niezawodne i tanie.

 W dzisiejszych czasach, trzeba jednak przerzucić się na nowoczesność, gdyż telefony starego pokroju nie tylko, nie są już produkowane, ale także modne. Jeśli jeszcze nie zainwestowałeś w taki telefon, czas to zrobić. Zobacz jak wybrać tani i dobry telefon, aby służył ci przez długi czas i posiadał ciekawe wnętrze pod względem technologicznym.

Sprawdź obudowę

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony jeszcze do nowinek technologicznych to telefon, na który się zdecydujesz, powinien mieć mocną obudowę oraz wytrzymały ekran. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że nowe telefony, nie są w tak dużym stopniu odporne na uderzenia i upadki, jak te starsze - szczególnie jeśli szukasz tańszego modelu. Dobrze jest zdecydować się na aluminiową obudowę, będzie ona znacznie bardziej wytrzymała, niż standardowa z plastiku.

Pamiętaj o etui

Jeżeli nie znalazłeś telefonu, który będzie wystarczająco wytrzymały lub nadal obawiasz się o jego upuszczenie, kup sobie etui. Jest ono bardzo przydatne szczególnie osobom, którzy pracują na budowach, w fabrykach czy też innych miejscach, gdzie bardzo łatwo można stracić nowego smartfonu. Dow wyboru masz zarówno silikonowe etui, jak i zabudowane kabury. Warto także zainwestować w szkło hartowane. Będzie ono chronić ekran telefonu w czasie upadku i przejmie siłę uderzenia.

Wytrzymałość to nie wszystko

Szukając telefonu, patrz nie tylko na jego wytrzymałość, ale zwróć uwagę również na parametry. Jeśli chcesz, żeby szybko chodził, zdecyduj się na taki model, który ma pamięć RAM powyżej 2 GB. Podzespoły, które znajdują się w smartfonie, decydują o tym, czy będzie on działał płynnie i nie będzie się zacinał. Ważne również jest to, jaką pamięć ma smartfon i do jakich ilości można ją rozszerzyć. Rozglądaj się za modelami mocnymi i niezawodnymi, ale też niedrogimi jak np. https://www.aze.com.pl/pl/c/Telefony-Xiaomi/50