Jakie są najpopularniejsze rodzaje regałów magazynowych?

regaly

 

Jeśli chodzi o składowanie materiałów w magazynie w jak najbardziej bezpieczny i prawidłowy sposób, to kluczową rolę odgrywają tutaj odpowiednio dobrane regały.

Oczywiście nie można zapominać o odpowiedniej powierzchni, bo zazwyczaj im więcej miejsca, tym oczywiście lepiej. Dzisiaj zajmiemy się przede wszystkim zwróceniem uwagi na różne rodzaje regałów magazynowych, które jak najbardziej warto jest zastosować i sprawdzić, czy nie sprawdzą się w naszym magazynie. 

Regały paletowe

Jest to najbardziej tradycyjna forma regałów, które najczęściej można spotkać w magazynach. Nadają się doskonale do składowania różnej maści towarów i zapewniają jak najlepszy dostęp do całości palet, co umożliwia ich łatwe przenoszenie w razie potrzeby. Co więcej, takie palety możemy podzielić w zależności od tego, jakie konkretnie możliwości oferują dla użytkowników wózków widłowych, którzy mają z nimi do czynienia na co dzień. 

Na szczególną uwagę zasługują regały wysokiego składowania, które wyróżniają się tym, iż są bardzo wytrzymałe. Zbudowane z walcowanej na zimno blachy, dzięki czemu są przystosowane do przenoszenia naprawdę dużych ciężarów i niemałej ilości towaru, który będzie w przyszłości na nich składowany. Warto tutaj zaznaczyć, że ten typ regałów doskonale sprawdzi się również w przypadku magazynów nieco mniejszych hal magazynowych. 

Innym rodzajem są tzw. regały wjezdne, które umożliwiają maksymalne wykorzystywanie powierzchni magazynowych. Dzieje się tak dlatego, że przechowanie towaru odbywa się wyłącznie z jednej strony regałów. 

Możliwości dostosowania regałów

Warto wspomnieć o tym, że wszystkie regały półkowe mogą być odpowiednio dopasowane do potrzeb ich użytkowania i proponują użytkownikowi kilka różnych możliwości dopasowania. Jak najbardziej warto jest zainteresować się tego rodzaju możliwościami, ponieważ jest to niejako kolejne ułatwienie codziennej pracy w magazynie.  

Czy na tym kończą się możliwości regałów? Na pewno nie, ponieważ zdecydowanie warto jest każde rozwiązanie dokładnie przeanalizować oraz dobrać w zależności od oczekiwanych rezultatów. To bardzo ważne, bowiem tylko wtedy można faktycznie liczyć na komfort pracy i jak najbardziej efektywne wykorzystywanie wszystkich powierzchni magazynowych. 

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież