Jakie części i akcesoria wybierasz – oryginalne czy zamienniki?

komorka

 

Jakie części i akcesoria wybierasz – oryginalne czy zamienniki? Uważaj, ten wybór ma wpływ na Twoje zdrowie, a nawet życie.

Jak pokazują doświadczenia niektórych użytkowników smarfonów, awarie sprzętu wywołane zastosowaniem nieoryginalnej części eksploatacyjnej lub nieoryginalnych akcesoriów mogą być dla nas niezwykle niebezpieczne, a nawet zagrażać naszemu życiu. Zastanów się zatem dobrze, zanim wybierzesz potrzebną część nie tylko do smartfonu, czy tabletu, ale także do pralki i lodówki.

Nieoryginalne części – producent umywa ręce

Jeśli wymieniając w swoim elektronicznym sprzęcie poszczególne elementy, czy kupując do niego konkretne akcesoria wybierzesz asortyment nieoryginalny, niezależnie od tego, co się stanie, producent nie będzie odpowiedziany za ewentualne awarie i szkody, jakie będą następstwem takiej właśnie wymiany. Jak pokazują doświadczenia wielu użytkowników, użycie nieoryginalnych akcesoriów może być nie tylko kłopotliwe w dalszej eksploatacji smarfonu czy tabletu, ale wręcz niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Sytuacje wybuchu, czy porażenia prądem przez smartfony wydają się być tutaj doskonałym potwierdzeniem takich możliwości.

W przypadku użycia nieoryginalnych akcesoriów lub części, producent nie poniesie odpowiedzialności za awarie sprzętu, czy nawet spowodowany nim wypadek. Nie masz jednak czego się bać, oczywiście o ile korzystasz jedynie z oryginalnych części i akcesoriów do posiadanego urządzenia.

Nieoryginalne zamienniki – pozorna oszczędność, spore niebezpieczeństwo

Korzystanie z zamienników to opcja kusząca przede wszystkim atrakcyjną ceną. Do tego dochodzi także często obietnica uzyskania na przykład lepszych parametrów. Taka sytuacja ma zazwyczaj miejsce w przypadku baterii. Szukamy modeli o większej pojemności, zapewniających dłuższą pracę naszego smartfonu. Trafiamy w ten sposób na nieoryginalne i często także niebezpieczne wersje akumulatorów, które nie tylko zawodzą, ale także wybuchają po przeładowaniu. Faktem jest natomiast, że niemożliwą rzeczą jest znalezienie baterii pojemniejszej od tej oryginalnej.

Oryginalne części to gwarancja satysfakcjonującego użytkowania sprzętu i naszego bezpieczeństwa

Jak widać korzystanie z nieoryginalnych części i akcesoriów jest zwyczajnie nieopłacalne. Nawet jeśli damy się zwieść niższej cenie lub obietnicą ponadprzeciętnych możliwości, zazwyczaj wszystko kończy się i tak na kolejnej konieczności zakupu. Taka oszczędność jest zatem pozorna i dostarcza nam więcej kłopotów niż korzyści. Dlatego niezależnie od posiadanego sprzętu, zawsze warto wybierać części oryginalne. Jeśli posiadasz urządzenia marki Samsung, znajdziesz je najwygodniej wchodząc na http://www.czescisamsung.pl/

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież