Apple Pay – które telefony Apple są kompatybilne z mobilną płatnością?

Coraz więcej z nas przekonuje się do płatności mobilnych i elektronicznych. Gotówka wychodzi z obiegu, a klienci banków chętniej testują nowe rozwiązania. Młodsi użytkownicy, zachęcani reklamami, rezygnują nawet z kart płatniczych, wybierając płatność telefonem. Apple Pay hula w Polsce już od roku, Blik zalewa kolejnymi reklamami. Co jednak z posiadaczami starszych modeli Apple? Czy osoby mające iPhone 5s skorzystają z Apple Pay? Sprawdzamy!

Czym w zasadzie jest Apple Pay?  

Apple Pay to usługa znana wśród użytkowników „jabłuszek” . Sprawia, że płatność telefonem Apple jest prosta i wygodna. Możesz z niej korzystać zarówno na iPhone 7, Apple Watch i MacBooku. Marka dba, by wciąż poszerzać ilość miejsc, gdzie skorzystasz z tej funkcji. Obecnie zapłacisz nią w internecie, aplikacjach oraz stacjonarnych sklepach. Zrób zakupy w osiedlowym spożywczaku i zapłać za nie jak kartą płatniczą - zbliżeniowo. Miejsca, które obsługują płatność telefonem Apple są oznaczone dedykowanym symbolem.  

Apple Pay zapewnia bezpieczeństwo użytkowników oraz nie zapisuje danych. Twoje transakcje pozostają tajne, co niweluje zagrożenie ze strony hakerów. Apple Pay współpracuje z najpopularniejszymi kartami kredytowymi i debetowymi, które są przechowywane w aplikacji Wallet. Ten wirtualny portfel umożliwia posiadanie wszystkich kart (nawet tych pokładowych oraz bonusowych) w jednym miejscu. 

Dla kogo przygotowano Apple Pay?  

Fani marki Apple długo czekali, by wykorzystać płatność telefonem oferowaną przez Apple Pay. Od początku było wiadomo, że użytkownicy najnowszych modeli np. iPhone XS czy iPhone 8 Plus będą mogli w pełni cieszyć się funkcjonalnością aplikacji. Użytkownicy modeli iPhone 6 czy iPhone 7 też nie muszą się obawiać – Apple Pay będzie działać! Niestety, osoby używające modeli starszych niż 6 i 6s nie skorzystają z tej funkcjonalności.  

Masz iPhone 4 lub model od innego producenta, a płatności zbliżeniowe iPhonem  są rozwiązaniem właśnie dla Ciebie? Sprawdź oferty eMAG na telefony obsługujące Apple Pay

Jakie warunki musi spełniać iPhone?  

Niezbędne są funkcje Touch ID lub Face ID. Służą one do autoryzacji płatności. Tu może pojawić się pytanie – co z użytkownikami modeli iPhone 5s, iPhone 5c i iPhone 5? Te modele także są wyposażone w czujnik linii papilarnych. Niestety do obsługi Apple Pay potrzebny jest także moduł NFC. Mamy jednak dobrą wiadomość dla posiadaczy tych 3 modeli! Rozwiązaniem będzie Apple Watch. Urządzenie łączy się z wariantami iPhone 5, umożliwiając płatność telefonem.  

Alternatywne sposoby płacenia telefonem – aplikacja Blik 

Jak płacić telefonem, gdy mamy iPhone 4 lub posiadamy telefon Samsung czy Huawei? Czy to oznacza konieczność zmiany na np. iPhone 7, by móc cieszyć się swobodą, jaką daje brak wypchanego portfela? Nie! Możesz skorzystać z alternatywnego rozwiązania. Jak działa Blik? Bardzo podobnie do Apple Pay – umożliwia Ci robienie transakcji za pomocą smartfona, ale nie wymaga modułu NFC. Aby zapłacić za zakupy potrzebny Ci jedynie kod blik, który jest wyświetlany na ekranie. Dlatego płatność Blik może odbywać się także przy użyciu starszych urządzeń. Płatność iPhonem jest dostępna niezależnie od modelu, który masz!  

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież