Jak wybrać idealny dla siebie telefon komórkowy?

Dziś prawie nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Urządzenie mobilne służy nam już nie tylko do dzwonienia czy wysyłania wiadomości tekstowych, ale również kręcenia filmów, robienia zdjęć i słuchania muzyki. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego urządzenia wcale nie jest prosty. Przed zakupem telefonu trzeba sprawdzić wiele parametrów.

Wytrzymała bateria

Nie da się ukryć, że telefon komórkowy musi mieć wytrzymałą baterię. Nikt przecież nie chce codziennie ładować urządzenia przez kilka godzin. Na rynku dostępne są telefony, które potrafią działać nawet przez 4 dni bez ładowania. Wszystko zależy od wielkości baterii. Trzeba wiedzieć, że obecnie, najnowsze, flagowe smartfony mają bardzo eleganckie, cienkie obudowy, więc siłą rzeczy nie zmieści się w nich akumulator trzymający kilka dni. Zazwyczaj bardzo dobrą baterię posiadają modele z grubszą obudową, znajdujące się na średniej półce cenowej. Najnowsze smartfony mają bardzo wydajne procesory i mnóstwo nowej technologii, która wyczerpuje baterię.

Wodoszczelność

Dla wielu użytkowników bardzo ważna jest wodoszczelność urządzenia. Z jednej strony jest to dodatkowa ochrona dla urządzenia przed nieprzewidzianymi wypadkami i zamoknięciem, a z drugiej, telefon wodoszczelny bardzo często pozwala na robienie podwodnych zdjęć jak np. Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim Czarny, który dostępny jest na: https://bestcena.pl/telefony/samsung-galaxy-note-8-dual-sim-czarny.

Aparat fotograficzny, wyświetlacz i procesor

Oczywiście bardzo istotny jest również aparat fotograficzny. W dobie Instagrama, wielu użytkowników nie wyobraża sobie urządzenia bez wysokiej jakości aparatu. Wybierając telefon trzeba zwrócić uwagę nie tylko na zoom optyczny, ale również na jasność obiektywu. Im mniejsza wartość tego parametru, tym lepiej. W najnowszych modelach stosuje się f/1.5-f/1.8. Poza tym, wiele nowych urządzeń posiada podwójny aparat tylny. Jeden jest szerokokątny, a drugi posiada zoom. Dobry aparat powinien mieć stabilizację optyczną i celny autofokus. Bardzo dobre parametry ma wspomniany już Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim. Przed zakupem warto również sprawdzić pamięć RAM telefonu. Telefony z systemem Android mają pojemność minimum 4GB. Najnowsze modele z górnej półki mają nawet 6GB RAM. W zależności od ceny telefonu, inna jest również jego pamięć masowa. Urządzenia za 1000-1500 zł mają zazwyczaj minimum 32GB, a zaleca się, by miały 64GB wolnej pamięci. Telefony, których cena waha się w granicach 1600-2000 mają minimum 32GB pamięci, a zalecane jest, by miały 64-128GB. Oczywiście każdy smartfon powinien mieć najnowszą wersję systemu. Telefony z najwyższej półki powinny posiadać procesor Snapdragon serii 800. Tańsze modele posiadają zazwyczaj procesor Snapdragon serii 600.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież