Porównaj składki, wybierz korzystną ofertę

Porównaj składki

Kupujesz nową polisę lub przedłużasz obecną? Jeżeli nie chcesz przepłacić, koniecznie porównaj oferty dostępne na rynku i wybierz spośród nich najtańszą. Jest o co walczyć, bo idzie o naprawdę duże. Dzięki porównaniu w Twojej może zostać nawet kilkaset zł! Wystarczy się po nie schylić, o czym piszemy w artykule.

Dlaczego warto porównywać

Jako kierowca, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że składka na obowiązkowe OC jest wyliczana indywidualnie dla każdego auta zarejestrowanego w Polsce i jego właściciela. Cena polisy różni się w zależności od wielu czynników, mimo że jej warunki nigdy się nie zmieniają i zawsze obejmują wyłącznie odpowiedzialność cywilną za ewentualne szkody wyrządzone w ruchu drogowym przez osobę zasiadającą za kółkiem. Jednym z najważniejszych czynników kształtujących wysokość składki jest polityka danej firmy. Jak się bowiem okazuje, identyczne OC dla tego samego kierowcy w jednym towarzystwie może kosztować nawet o 100% więcej niż w drugim!

Tymczasem kupowanie droższego ubezpieczenia zupełnie mija się z celem, bo – jak wcześniej podkreśliliśmy – każdemu zapewnia ono jednakową ochronę. Nie jest więc istotne, czy zapłacisz za polisę 500 zł, czy 3000 zł, bo zawsze dostaniesz to samo. W związku z tym przy zakupie liczy się wyłącznie cena, co z kolei sprawia, że przed ostatecznym wyborem należy porównać ze sobą oferty i znaleźć tę najtańszą. Bo choć zniżki OC zbiera się latami, to dzięki porównaniu w parę chwil można oszczędzić nawet kilkaset zł.

Jak porównywać składki

Istnieją dwie możliwości porównania składki: u agenta ubezpieczeniowego bądź w Internecie. Jeśli chodzi o pomoc agenta, wymaga ona dotarcia do jego biura, ale daje szanse na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości. W razie jakichkolwiek pytań od agenta można uzyskać stosowne informacje bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat. Nic więc dziwnego, że ta forma wykupywania OC jest popularna przede wszystkim wśród osób w średnim i podeszłym wieku. Trzeba jednak pamiętać, że agenci nie dysponują wszystkimi ofertami na rynku, co zawęża pole wyboru i tym samym powoduje ryzyko przepłacenia.

Pełnej samodzielności wymaga zaś porównanie składki w Internecie. Służą do tego specjalne kalkulatory OC, w których należy podać informacje dotyczące pojazdu i właściciela, aby aplikacja wyliczyła cenę. Co prawda nie można się z nikim skonsultować, tak jak w przypadku usług agenta, ale nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby wykonać kalkulację. Jeżeli więc interesuje Cię szybkie, wygodne i przede wszystkim tanie OC – kalkulator-oc-ac.auto.pl i inne podobne porównywarki pozwolą Ci je znaleźć.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież