fbpx

Czym jest mobilny warsztat samochodowy i kiedy warto korzystać z takich usług?

mobilny warsztat samochodowy

Mobilne warsztaty samochodowe cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich kierowców. Na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim na tym, że oferują one nie tylko wysokiej jakości usługi z zakresu mechaniki samochodowej, lecz również prawdziwy komfort i wygodę dla kierowców. Dlaczego? Przekonajmy się!

Czym jest mobilny warsztat samochodowy?

            Mobilny warsztat samochodowy to warsztat, którego mechanicy realizują naprawy na drodze (np. w przypadku nagłej usterki czy awarii w trasie, gdy niepotrzebne jest holowanie) oraz naprawy z dojazdem do klienta. W przypadku warsztatów stacjonarnych sytuacja jest zupełnie odwrotna – to klient musi odstawić samochód do warsztatu (co jest czasami dość trudne i kosztowne, np. gdy auto nie chce odpalić i potrzebna okazuje się być laweta).

Jak znaleźć mobilny warsztat samochodowy?

            Mobilne warsztaty samochodowe działające w naszej okolicy, np. danym mieście, najłatwiej jest znaleźć w Internecie. Wpisując w wyszukiwarkę takie frazy, jak np. „mobilny warsztat samochodowy Warszawa” czy „naprawy z dojazdem do klienta Warszawa”, szybko odnajdziemy firmy, które zajmą się diagnostyką czy reperowaniem naszego samochodu w dowolnie wybranym przez nas miejscu (w tym np. w naszym własnym garażu czy pod naszym własnym domem…).

Kiedy i dlaczego warto korzystać z usług mobilnych warsztatów samochodowych?

            Zakres usług oferowanych przez mobilne warsztaty samochodowe niemal nie różni się od tego oferowanego przez warsztaty stacjonarne. Mechanicy pracujący w mobilnych serwisach naprawiają usterki i awarie, a nawet wymieniają samochodowe części – wszystko z dojazdem do klienta. Poruszają się odpowiednio wyposażonymi samochodami, dzięki czemu są w stanie poradzić sobie ze wszystkimi problemami rozwiązywanymi w tradycyjnych, stacjonarnych warsztatach.

            Dlaczego warto korzystać z usług mobilnych warsztatów? Przede wszystkim dlatego, że jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie. O zasadach ich pracy opowiada Kamil Sieradzki, mechanik z mobilnego warsztatu samochodowego i pomocy drogowej Besthol : „Mobilne warsztaty samochodowe zyskują na popularności – i wciąż będą stawać się coraz bardziej popularne – głównie dlatego, że wszyscy jesteśmy dziś coraz bardziej zabiegani. Naprawianie usterek pod domem czy miejscem pracy klienta pozwala mu na maksymalne wykorzystywanie wolnego czasu i cieszenie się nim. Nie musi on bowiem przejmować się wizytą w warsztacie, tracić na nią energii, a w sytuacji, w której auto nie chce odpalić i nie może podjechać nim do warsztatu, również i dodatkowych pieniędzy, które musiałby wydać na holowanie. Mobilne warsztaty samochodowe to auto serwisy i pomoc drogowa w jednym. Myślę, że to przyszłość tej branży.”

            Warto również dodać, że mobilne warsztaty samochodowe często oferują też usługi typu door to door, co oznacza, że zabierają samochód klienta, który z jakiś powodów nie chce, aby naprawa miała miejsce np. pod jego domem, a następnie, po jej ukończeniu, odstawiają auto w wybranej lokalizacji. 

            Podsumowując: usługi oferowane przez mobilne warsztaty samochodowe odpowiadają na potrzeby osób dbających o swój komfort i ceniących sobie własny czas i pieniądze. Warto kontaktować się z tego typu serwisami, gdy, na przykład, nie mamy czasu pojechać do stacjonarnego warsztatu, a także gdy nie mamy takiej możliwości (np. gdy auto nie odpala lub gdy awaria, z którą mamy do czynienia, była na tyle poważna, że boimy się lub nie możemy dalej poruszać się samochodem).