fbpx

Tani sklep internetowy - czy to w ogóle możliwe?

Koszty związane z założeniem sklepu internetowego są bolączką wielu przedsiębiorców. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba nadwyrężać budżetu w celu rozpoczęcia działalności w Sieci. Zlecenie stworzenia witryny internetowej od podstaw z całą pewnością wiąże się z dużymi nakładami finansowymi sięgającymi kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale to nie jedyna możliwość. Do dyspozycji są bowiem także darmowe oprogramowania i możliwość otworzenia sklepu w modelu SaaS.

Uruchomienie sklepu online w abonamencie jest obecnie najprostszym i najszybszym sposobem. Jest to także najbardziej kompleksowe rozwiązanie, które pozwala na rozpoczęcie swojej przygody e-biznesie w przeciągu jednego dnia. Pojawia się zatem pytanie - jak tanio założyć sklep internetowy?

Tani sklep internetowy - czy to w ogóle możliwe?

Wraz z postępem technologicznym i ogólnodostępną siecią internetową coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie biznesu online. Jest to bardzo wygodne i efektywne rozwiązanie, pozwalające na dotarcie do szerokiego grona odbiorców przy stosunkowo niskich kosztach i budowanie pozytywnego wizerunku marki. Jako, że nie każdy przedsiębiorca dysponuje dużym kapitałem na start, a więc zlecenie zaprojektowania i stworzenia sklepu internetowego byłoby zbyt dużym obciążeniem firmowego budżetu. Świetnym wyborem okazuje się być e-sklep na abonament w tzw. modelu SaaS. Zaletą takiego rozwiązania są niskie koszty początkowe, dzięki czemu nawet nowo powstałe firmy mogą z łatwością wejść na rynek. Wystarczy zarejestrować się na platformie e-commerce typu Sky-Shop.pl, po czym mamy do dyspozycji całkowicie darmowy sklep internetowy, który można testować przez 14 dni. Po uiszczeniu opłaty za abonament, przedsiębiorca zyskuje pełen dostęp do swojego e-sklepu.

Posiadanie sklepu internetowego w modelu SaaS polega na płaceniu za oprogramowanie w formie miesięcznych rat. Do dyspozycji są różne pakiety w zależności od indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych biznesmena. Najtańszy pakiet wiąże się z comiesięczną opłatą w wysokości zaledwie kilkunastu złotych. Oprócz wersji podstawowej są także pakiety bardziej rozbudowane dla średnich firm oraz zaawansowane narzędzia dla dynamicznie rozwijających się e-sklepów. Każdy przedsiębiorca znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Dlaczego warto zdecydować się na sklep na abonament?

Niezaprzeczalną zaletą założenia sklepu internetowego w modelu SaaS są niskie koszty. Za kilkadziesiąt złotych miesięcznie można liczyć na wszystko czego potrzebuje przedsiębiorca do prowadzenia e-sprzedaży – platformę, support, integracje z systemami płatności online/kurierami, porównywarkami cen/hurtowniami/platformami aukcyjnymi oraz na hosting, domenę, szablony graficzne i wiele innych. Wszystko to wliczone jest w cenę abonamentu – bez żadnych dodatkowych kosztów. Jest to sposób na szybki start ze swoim e-biznesem. Ponadto sprzedaż jest łatwa, a wsparcie bezpłatne. Otrzymujemy wygodny i prosty w obsłudze e-sklep, który pięknie wygląda i umożliwia bezpieczne kupowanie.