fbpx

Google "szpieguje" w Poznaniu

Google w PoznaniuGoogle w czerwcu i w lipcu robi zdjęcia w Poznaniu. Według zamierzeń firmy ma być sfotografowane centrum miasta oraz ulice pozwalające na dojazd do lotnisk i na stadion miejski. Wszystkie czynności mają na celu utworzenie usługi Street View dla polskich miast w których będą odbywały się mecze Euro 2012. Premiera tych zdjęć ma się odbyć przed Euro 2012.

Google prowadzi głosowanie na polską wizytówkę projektu. Do wyboru jest między innymi Rynek w Poznaniu. Głosowanie internetowe zakończy się 26 lipca. Jeżeli chcesz oddać swój głos, kliknij na stronę http://www.google.com/intl/pl/help/maps/streetview/poll.html .

Zdjęcia miast wykonywane są na całym świecie. Wykorzystywana jest do tego celu aparatura fotograficzna zainstalowana na samochodach, trójkołowcach, skuterach śnieżnych i wózkach. Google może dostać się praktycznie wszędzie, od ruchliwych ulic do zacisznych sal muzealnych. Street View robi zdjęcia w miejscach publicznych, pokazując to samo co można zobaczyć jadąc ulicą. To co widać na zdjęciach jest efektem kilkumiesięcznej pracy. Oznacza to, że widoczne zdjęcia mają już od kilku do kilkunastu miesięcy, nie są aktualnym obrazem.

Jeżeli przeszukując zdjęcia odnajdziemy się na jakimś, a nie chcemy być na fotografii, możemy to zgłosić przy pomocy linku znajdującego się pod zdjęciem. W ten sposób można zgłaszać również i inne zauważone sytuacje, np. sceny przemocy. Google wprowadziło technologię automatycznego zamazywania twarzy i numerów rejestracyjnych pojazdów, robione to jest automatycznie i może dojść do pominięcia czegoś, co można samodzielnie zgłosić. Istnieje również możliwość „zamazania” na zdjęciu samochodu, domu lub osoby,

A tak trzykołowiec przemierza ulice Poznania (film i foto dzięki http://paluszkiewicz.blogspot.com/):

 

red. MarcinP