fbpx

Facebook i Google włączyły dodatkowe funkcje po atakach w Paryżu

Po atakach terrorystycznych w Paryżu i okolicach, Facebook i Google wprowadziły dodatkowe funkcjonalności pomagające uzyskać informacjie o statusie bezpieczeństwa znajomych i skontaktowania się z nimi.

W Francji według danych Eurostatu z Internetu korzysta ponad 63% społeczeństwa (Eurostat 2004r), w związku z czym uruchomione funkcje mają na pewno ogromne wykorzystanie.

Facebook wprowadził opcję „Potwierdzenie bezpieczeństwa” („Safety Check”). Osoby znajdujące się w Paryżu w pobliżu miejsc, w których doszło do zamachów, mogły szybko dodać na swoich profilach facebookowych oznaczenie informujące, że nic im się nie stało.

Wszyscy inni użytkownicy Faceboka wchodząc na podany niżej link mogą sprawdzić czy ich znajomi takie ozaczenia wprowadzili, o ile oczywiście znajdowali się w zagrożonym terenie.

facebook

https://www.facebook.com/safetycheck/paris_terror_attacks/

Firma Google udostępniła na cały weekend bezpłatne międzynarodowe rozmowy poprzez mobilny komunikator Hangouts. Ten kanał informacyjny wykorzystać można do kontaktu paryżan z ich rodzinami i znajomym mieszkającym za granicą. Darmowe połączenia wprowadzono w wersjach aplikacji na Androida i iOS.