fbpx

Na biegówki nie trzeba jechać w góry

Na biegówki do lasu (fot. marpe)Utrzymująca się od kilkunastu dni duża ilość śniegu pozwala na uprawianie narciarstwa biegowego. Dyscyplina ta ma coraz więcej zwolenników w naszych okolicach, głównie ze względu na popularyzację letniej odmiany – nordic walking oraz wspaniałych wyników jakie uzyskuje na arenie międzynarodowej Pani Justyna Kowalczyk.

 

Narciarstwo biegowe wymaga pewnej inwestycji w sprzęt  oraz w odpowiednie ubranie. Jest to mimo wszystko jedna z najtańszych i najzdrowszych form rekreacji. Aby móc cieszyć się uprawianiem biegów na codzień, należy dokonać zakupu nart. Można  to zrobić na aukcji internetowej, dla początkujących wystarczą narty turystyczne. Należy pamiętać aby zakupione wiązania pasowały do butów. Jeżeli jeszcze nie znamy się dokładnie na typach wiązań najlepiej jest kupić komplet.

 

Obecnie dzięki wyśmienitym warunkom nie trzeba jechać w góry aby pobiegać na nartach, wystarczy skorzystać z wielu leśnych duktów Puszczy Noteckiej. Choć brak śladu powoduje, że często przyjemność z jazdy jest umniejszana o walkę z koleinami, jednak wysiłek ten nie idzie na marne.

 

Jak jeździć na biegówkach, zachęcam do obejrzenia instruktażu, w którym główną rolę odgrywa nasza mistrzyni Justyna Kowalczyk. Do zobaczenia na nartach Uśmiech.

{jcomments on}