Jak przygotować się do jazdy na nartach w stylu freeride?

Freeride - ten styl jazdy na nartach elektryzuje wszystkich miłośników przygód i ekstremalnych wrażeń. To prawdziwa przygoda na stoku, chociaż by być bardziej precyzyjnym - bardziej poza nim. Freeride to bowiem szusowanie po dziewiczym puszystym śniegu, gdzieś poza całą infrastrukturą dla narciarzy, którzy cenią sobie bardziej wygodne i bezpieczne warunki.

Jak technicznie i kondycyjnie przygotować się do jazdy freeride?
Freeride z pewnością nie jest dla każdego. Chociaż coraz częściej można spotkać się z informacjami, że nawet początkujący narciarze mogą próbować jeździć w ten sposób, warto pamiętać o względach bezpieczeństwa. Styl freeride wymaga dobrej kondycji i przygotowania formy, ale też konkretnych umiejętności technicznych. Mowa tutaj o operowaniu ciałem na nartach, o umiejętności dokonywania różnych skrętów, a też o szybkim podejmowaniu decyzji podczas zjazdu. Refleks jest zatem tutaj również ważny. Kondycyjnie i technicznie trzeba być naprawdę dobrze przygotowanym, żeby kupić sobie narty freeride - https://shop.majestyskis.com/pl/22-freeride i jeździć w ten sposób.

Jakie narty freeride wybrać?
Aby jazda w stylu freeride dawała rzeczywiście tyle zabawy i frajdy, trzeba też odpowiednio wyposażyć się w sprzęt sportowy. Narty freeride praktycznie każdego roku pojawiają się w nowej odsłonie, można wręcz powiedzieć, że wszyscy najbardziej liczących się producenci nart stawiają sobie za cel ich ciągle ulepszanie. Jakiś czas temu narty zostały wyposażone w system rocker. To bardzo ułatwia wybór nart dla tych osób, które chciałyby jeździć klasycznie, ale również spróbować freeride. Te szerokie narty zostały wyposażone w specjalne zagięcie z przodu, dzięki czemu z łatwością wynurzają się z puszystego śniegu. Równie dobrze Sprawdzają się na odpowiednio przygotowanym dla narciarzy stoku. To zatem narty uniwersalne. Dla osób chcących wykorzystywać swoje narty w pełni, z pewnością właśnie taki model będzie dobrym zakupem. Oczywiście trzeba wyposażyć się jeszcze w odpowiednie wiązania, kijki oraz akcesoria zapewniające bezpieczeństwo na stoku i poza nim.

 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież