fbpx

Leśnicy na biegówkach

Cykl zawodów  Salomon Nordic Sunday odbywa się już trzeci raz, w tym roku składa się z 7 zawodów, które głównie odbywają się na trasach zlokalizowanych w Jakuszycach. 14 stycznia bieg Salomona połączony została z  II Biegiem Tysiąclecia. Na starcie w Jakuszycach stawiło się 376 zawodników, którzy rywalizowali na dwóch dystansach 9,3 km oraz 18,6 km.

W biegu uczestniczyli pracownicy Nadleśnictwa Oborniki. W krótszym biegu startował Przemysław Czapliński uzyskując czas 1:05 (140 miejsce) oraz Marcin Pelcner uzyskując czas 1:03 (130 miejsce), na dłuższym dystansie wystartował Arkadiusz Pohl pokonując 18,6 km w 1 godzinę i 49 sekund (64 miejsce).

Tego dnia w Jakuszycach panowały doskonałe warunki do uprawiania biegów na nartach, temperatura około -7 stopni. Wśród zawodników znalazła się taka sława jak Maja Włoszczowa oraz siedmiu wioślarzy medalistów olimpijskich. Zawody te cieszą się coraz większa popularnością, jak i sama dyscyplina sportowa.

Dla pracowników Nadleśnictwa Oborniki uczestnictwo w zawodach było początkiem kilkudniowego wypadu w góry. W trakcie wyjazdu leśnicy zapoznali się ze specyfiką  pracy swoich kolegów z Gór Izerskjich, Nadleśnictwa Świeradów. W trakcie wyjazdu leśnicy mieli również okazje zapoznać się z historią  Jizerki. Leśnicy przemieszczali się miedzy miejscami noclegowymi na nartach biegowych, łącznie pokonali ponad 40 km w 3 dni.